Hádzaná

Mesiace driny vyšli navnivoč: Koronavírus dal stopku aj mládežníckym tímom Šale

Hrozba šírenia nového koronavírusu zastavila kultúrne aj športové podujatia. Nevyhla sa ani svetu hádzanej.

Ilustračný obrázok k článku Mesiace driny vyšli navnivoč: Koronavírus dal stopku aj mládežníckym tímom Šale
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

„Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (SZH) jednohlasne rozhodol a k 30.3.2020 u­končuje súťažný ročník 2019/2020. Keďže v zmysle súťažného poriadku SZH, článok 46, bod 1 nebolo možné odohrať všetky stretnutia, tak v žiadnej súťaži SZH nebude určený víťaz. Všetky výsledky súťažného ročníka 2019/2020 majstrovských súťaží SZH a Krajských zväzov hádzanej (KZH) sú týmto rozhodnutím anulované. Podľa tohto rozhodnutia žiadne družstvo v zmysle dosiahnutých výsledkov nepostupuje ani nezostupuje do inej súťaže a nie je stanovené konečné poradie družstiev v tabuľke jednotlivých súťaží,“ informoval prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša.

Opatrenie sa výrazne dotklo aj mládeže zo Šale. Úspešne rozbehnutá sezóna mládežníckych tímov tak dostala stopku.

„Takže osem mesiacov našej tvrdej práce nám už "ovocie neprinesie“ aj keď ambície a ciele našej mládeže boli vysoké. O dobre nasmerovanej ceste svedčia aj výsledky pred nečakaným ukončením sezóny. Dôkazom toho sú priebežné tabuľky vo všetkých piatich vekových kategóriách," informuje HK Slovan Duslo Šaľa na svojom webe.

Mládežníci zo Šale si veru nemajú čo vyčítať. V predčasne ukončenej sezóne zo seba vydali všetko.

Svedčí o tom aj priebežne prvé miesto v kategóriách prípravka, mladšie žiačky, staršie žiačky, mladšie dorastenky a staršie dorastenky.

„Lásku k športu nám nikto nezoberie, ale prvoradé v tejto situácii je zdravie všetkých nás aj vás. Preto zostaňme doma, aby sme spolu zdolali COVID-19 a potom môžeme aj všetkých súperov na palubovkách,“ dodáva HK Slovan Duslo Šaľa.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM