Peter Sýkora Iné športy

Medailová žatva šalianskych plavcov na majstrovstvách Slovenska

Pretekári šalianskeho KŠP Tritón vybojovali na majstrovstvách Slovenska v plutvovom a rýchlostnom plávaní pod vodou v Šali 73 medailových umiestnení.

Plavecký bazén Aquasport v Šali bol dejiskom dvojdňového zápolenia najlepších slovenských plavcov v šiestich vekových kategóriách, ktorí si zmerali sily v rámci slovenského šampionátu. „Vzhľadom k tomu, že na minuloročnom šampionáte, ktorý sa konal v bazéne na bratislavských Pasienkoch hovorí jeden z čelných predstaviteľov a tréner KŠP Tritón Štefan Mika stáli naši pretekári v 56 prípadoch na stupňoch víťazov, chceli sme aj v domácom bazéne odovzdať všetko to, čo sme natrénovali a viacerí z našich pretekárov už aj na medzinárodnom fóre dokázali.“ Po úspechoch šalianskych plavcov v Slovenskej plaveckej lige mládeže, v ktorej štartujú plavci v žiackom veku (15 rokov a mladší), dobré meno a postavenie klubu v slovenskom meradle potvrdili aj ich starší kolegovia v kategóriách „A“ a „B“. Plavci KŠP Tritón Šaľa vybojovali na majstrovstvách Slovenska celkove 31 prvenstiev. Šesť krát vyhral mladý Ádam Bukor, po päť prvenstiev získali Ivana Hanáková a Michal Fülöp, štyri víťazstvá vybojovali Ema Lišková a Barbora Pohlová, tri razy stála na stupni najvyššom Michaela Zušťáková, dve víťazstvá získal David Starko a po jednom pridali vo svojich kategóriách Ladislav Cisár a Veronika Horňáková. V 24 prípadoch skončili šalianski plavci na druhom mieste: 3 x Patrik Ščasný, Andrej Lengyel a Roman Révay, 2 x Lišková, Starko a Pohlová, po jednom striebornom umiestnení pridali Horňáková, Bernadetta Bertóková, Fülöp, Hanáková, Bukor, Samuel Augustín, Zušťáková, Imre Deák a štafeta dievčat (Pohlová, Zušťáková, Lišková, Hanáková). Ak k tomu pridáme naviac 18 umiestnení na treťom mieste: 4 razy Zušťáková, po tri krát Ščasný a Lengyel, dva razy Starko a Emese Karacsónyi, jeden krát Bertóková, Augustín, Fülöp a štafeta chlapcov v zložení Starko, Fülöp, Ščasný a Révay, potom ani neprekvapuje spokojnosť s výkonmi a výsledkami našich reprezentantov. **Plavci KŠP Tritón Šaľa získali oproti minuloročnému šampionátu o 18 medailových umiestnení viac, čo len potvrdzuje ich správne načasovanie formy a dokonalé využitie domáceho bazéna, v ktorom potvrdili svoje čelné postavenie v rámci Slovenska. ** Foto Tibor Jakoda. Trojica šalianskych plavcov zľava Roman Révay, v strede najmladší Ádam Bukor a Michal Fülöp vybojovala na šampionáte 17 medailových umiestnení.