Michaela Gálová Rôzne

Máte už vyzdobený vianočný stromček?

Do Vianoc zostáva ešte veľa času. Presnejšie 87 dní, 2088 hodín a poctivo prežitých 125 280 minút. Veľké čísla akoby ešte viac umocňovalo príjemné teplo, slnko a ešte stále aktuálne letné oblečenie. Je nezmysel zapodievať sa Vianocami, keď sa nám v

Rýchly beh na krátku trať, aj keď je dlhá. Z leta do Vianoc, z Vianoc do Veľkej noci, z Veľkej noci do leta a stále dokola.
Aj v našom meste sa už nájdu obchody zásobené vianočným tovarom. Salonkami, kolekciami, čokoládovými figúrkami čertov a Mikulášov.Via­nočného ducha tam však nenájdete. Možno aj preto, že na konci tohto „vianočného regálu“ sa týči regál s jesennými ozdobami a halloweenovými maskami. Posledný výpredaj nafukovačiek do vody je hneď oproti, takže sa mieša piate cez deviate. Oberajú nás tieto predčasné „výstrelky“ o správnu vianočnú atmosféru vtedy, keď na ňu nastane ten ideálny čas? Zrejme áno, pretože sme presýtení. Niektorí tvrdia, že by to mali zakázať. Možno aj áno. Kto si predsa v septembri kúpi vianočnú kolekciu alebo čokoládovú figúrku? Aké sú názory ľudí? „ V tomto svete nás už asi nič neprekvapí. Konkurencia je veľká, obchody sa zrejme držia hesla, kto skôr príde, ten skôr melie..Ale kto by teraz kupoval Mikuláša?! Kým nezačnú púšťať koledy, tak to neriešim."

Čím sme starší, tým rýchlejšie sa ženie čas.Ale neviem si predstaviť, že by to mohlo byť aj horšie. Slnečné okuliare, horúco, roztápajúci sa Mikuláš. Nech to rovno zahrnú do celoročného sortimentu- kútik veľkonočný aj vianočný, popri alkohole a cestovinách."

Čo dodať? Azda len všetkým zaželať veselé Vianoce a šťastný nový rok 2010!

vianoce2
4
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM