Veronika Zeiselová Správy

Mamičky hodnotili pôrodnice: Takto dopadli tie, kam chodia Šalianky

Kde priviesť na svet svoje ratolesti? To je otázka, ktorú si kladú mnohé mamičky nielen v našom meste. Pomôcť pri výbere im môže najnovší rebríček pôrodníc, zostavený práve na základe hodnotení rodičiek. Umiestnenie okolitých nemocníc vás možno prekvapia.

Ilustračný obrázok k článku Mamičky hodnotili pôrodnice: Takto dopadli tie, kam chodia Šalianky
Zdroj: TASR

Vďaka 3418 hodnoteniam mamičiek na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk, ktorý spadá pod známy web Rodinka.sk, vznikol nový rebríček spokojnosti žien so slovenskými pôrodnicami. Na Slovensku minulom roku fungovalo 54 pôrodníc. Pri ich hodnotení mamičkami, ktoré rodili v roku 2014, sa v Sprievodcovi pýtali na tri hlavné oblasti starostlivosti: o ženu počas a po pôrode a na starostlivosť o bábätko.

Výsledky hodnotenia ukázali, že čoraz viac pôrodníc podporuje bezprostredný kontakt mamičiek a bábätok po pôrode. Zlepšuje sa prístup personálu – počúvajú viac, čo by si matky priali a podporujú ich počas pôrodu samotného. Mamičky pozitívne hodnotia aj starostlivosť o bábätko. Rezervy pôrodníc zostávajú okrem podpory bezprostredného kontaktu aj v kvalite poskytovanej predpôrodnej prípravy a v podpore dojčenia.

Prvé miesto v rebríčku spokojnosti mamičiek obsadilo Sanatórium Koch v Bratislave, nasledované UN Martin a Nemocnicou v Krompachoch. Viac ako 85% dosiahli aj pôrodnice VN Komárno a Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou. NsP Sv. Lukáša Galanta z počtu 54 pôrodníc obsadila 19. miesto s hodnotením 78,24%. Ďalšou z vyhľadávaných pôrodníc Šaliankami je tá vo Fakultnej nemocnici v Nitre, ktorá sa umiestnila na 44. mieste s hodnotením 68,77%. Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky obsadila až 47. miesto s hodnotením 65,59%.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM