Rastislav Búgel Správy

Kotleba a spol. žali úspechy aj v okrese Šaľa: 4 dediny, v ktorých sa ocitli až v TOP 3

Veľkým prekvapením parlamentných volieb sa stala strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Tej sa podarilo presvedčiť voličov aj u nás. A v niektorých dedinách nášho okresu zabodovali Kotleba a spol. až tak, že sa v nich ocitli dokonca v prvej top trojke.

Ilustračný obrázok k článku Kotleba a spol. žali úspechy aj v okrese Šaľa: 4 dediny, v ktorých sa ocitli až v TOP 3
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Deviate hlasovanie o zložení parlamentu od pádu komunistického režimu prinieslo viacero prekvapení, ktoré podľa výsledkov predvolebných prieskumov len málokto očakával. Zvíťazila strana Smer, no oproti predošlým voľbám si pohoršila. Od voličov si vyslúžila 28,28 percenta hlasov a v pléne obsadí 49 kresiel. Medzi ďalšie prekvapenia určite patrí vypadnutie Kresťandskode­mokratického hnutia z Národnej rady ale aj volebný zisk parlamentných nováčikov v podobe strán SME RODINA – Boris Kollár (6,62%) a ĽS Naše Slovensko (8,05%).

Veľkým prekvapením parlamentných volieb sa stala práve strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Kotlebovým ľuďom hlasovanie zaistilo 14 mandátov. Kto presne si vo farbách tejto strany vlastne sadne do parlamentu si môžete prečítať v článku: Kto sú Kotlebovi poslanci? 14 ľudí, ktorí sadnú do parlamentu za ĽS Naše Slovensko V pondelok sme informovali, že prezident Andrej Kiska túto stranu nepozval na rokovanie.

A v ktorých dedinách v okrese Šaľa sa strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko darilo až tak, že sa ocitla v prvej top trojke? Prinášame vám prehľad:

Obec 1. miesto 2. miesto 3. miesto
Hájske SMER-SD 39,55% SNS 13,18% ĽS Naše Slovenko 10,66%
Horná Kráľová SMER-SD 33,94% MOST-HÍD 11,73% ĽS Naše Slovensko 10,35%
Močenok SMER-SD 32,87% SNS 16,36% ĽS Naše Slovensko 10,08%
Trnovec nad Váhom SMER-SD 23,21% MOST-HÍD 17,58% ĽS Naše Slovensko 12,05%

zdroj: Štatistický úrad SR

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM