Správy

Jeden z TOP zamestnávateľov v kraji rozširuje výrobu: Ponúka voľné pracovné miesta

Jeden z najväčších zamestnávateľov v Nitrianskom kraji pripravuje trojmiliónovú investíciu. Vďaka rozširovaniu výroby zvyšuje počet zamestnancov.

Ilustračný obrázok k článku Jeden z TOP zamestnávateľov v kraji rozširuje výrobu: Ponúka voľné pracovné miesta
8
Galéria
Zdroj: Peikko Slovakia

Spoločnosť Peikko Slovakia plánuje rozšíriť výrobu vo svojom výrobnom závode v Kráľovej nad Váhom.

Jeden z najväčších zamestnávateľov v okrese Šaľa, ktorý zamestnáva na Slovensku 350 ľudí, plánuje v tomto a budúcom roku preinvestovať 3 milióny eur do ďalšieho zefektívnenia a automatizácie výroby, ale aj rozšírenia výrobných priestorov.

„Táto investícia nám umožní rozšíriť produktové portfólio a zvýšiť objemy výroby,“ informoval výkonný riaditeľ spoločnosti Martin Fenčák.

Trojmiliónová investícia

Útlm v sektore stavebného priemyslu, spôsobený pandémiou, sa podľa Fenčáka ukazuje iba ako dočasný. Objem zákaziek sa vracia k predkrízovým hodnotám aj u výrobcov komponentov pre stavebné konštrukcie.

„V minulom roku sme podobne ako väčšina zodpovedných firiem zatiahli investičnú brzdu, v súčasnosti už môžeme uvažovať nad novými investíciami,“ hodnotí oživenie na trhu riaditeľ spoločnosti.

Pripravovaná trojmiliónová investícia zahŕňa nákup nových plazmových strojov na delenie plechov, pridanie už šiesteho plne automatizovaného robotického zváracieho pracoviska a budovanie nového parkoviska mimo existujúceho areálu, čím sa rozšíria plochy určené pre výrobu a logistiku.

Viac správ zo sveta financií

Spoločnosť aktuálne hľadá nových zamestnancov do obnovenej tretej zmeny vo výrobe oceľových nosníkov pre stavebné konštrukcie.

„Skupina Peikko v Európe aktuálne výrazne rastie a objem zákaziek sa zvyšuje až tak, že po vyhodnotení situácie vo výrobných závodoch v Rumunsku a Litve, kde je pre pandémiu výroba obmedzená, sme sa rozhodli na Slovensku opätovne rozbehnúť tretiu výrobnú zmenu,“ povedal Fenčák.

Desiatky pracovných miest

Firma ponúka vyše 20 nových pracovných miest vo výrobe aj v kancelárii pre plánovača, inšpektora kvality, operátorov výroby, manipulantov a zváračov.

Spoločnosť Peikko je fínska rodinná firma. Špecializuje sa na vývoj a výrobu riešení pre výrobcov prefabrikovaných betónových prvkov, stavbárov, developerov, architektov, statikov, prevádzkovateľov veterných elektrární a realizátorov priemyselných podláh. Skrutkové spoje firma vyvíja a zdokonaľuje už 30 rokov.

Peikko má v Kráľovej nad Váhom nielen veľký výrobný závod, ale aj vlastnú projekčnú kanceláriu, centrum lokálnej technickej podpory a výskumné a vývojové oddelenie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Slovensko aktuálne

Peikko Slovakia
8
Galéria
Zdroj: Peikko Slovakia
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM