Peter Sýkora Rôzne

Jasná výhra chemičiek s Pískom

Stretnutie susedov v tabuľke v poslednom dueli prvej polovičky základnej časti WHIL – ky začali podstatne lepšie naše hráčky, ktoré sa chcú po úspechu v Slovenskom pohári posunúť v tabuľke vyššie aj medzinárodnej súťaži.

Od úvodných minút s Pískom neustále viedli a hostia udržiavali vyrovnaný priebeh aj zásluhou najlepšej strelkyne WHIL – ky Ivety Luzumovej iba do 23. minúty, keď bolo na ukazovateli skóre 13:11. V závere polčasu zverenkyne trénerky Braunovej spresnili hru v obrane, niekoľkými zákrokmi sa vyznamenala brankárka Némethová a presné strelecké zásahy trojice Popluhárová, Szarková s pivotkou Trochtovou rozhodli o tom, že do kabín odchádzalo Duslo s náskokom 6 gólov. Po obrátke spustili chemičky na súpera streleckú smršť a v 40. minúte už viedlo Duslo rozdielom dvanástich gólov 23:11. Casta doplácala na chyby v rozohrávke a na nepresnú streľbu, čo chemičky aj napriek tomu, že posledných 20 minút hrali všetky mladé hráčky, rýchlymi kontrami nemilosrdne trestali. Vysokým víťazstvom a plným bodovým ziskom sa Duslo posunulo v tabuľke na piate miesto. Slovan Duslo Šaľa – Casta Písek 37 : 23 (17:11) Priebeh stretnutia: 3:1, 7:4, 10:5, 12:10, 17:11, 24:11, 30:17, 33:20, 37:23. Pk: 2/2 – 5/4, vylúčené: 4:3, pred 200 divákmi rozhodovali Rudinský, Mandák. Duslo: Grantnerová, Némethová, Túrociová – Trochtová 6, J. Braunová 4, Czanik 3, Puškášová 4, Pileková 4, Popluhárová 7/1, S. Szarková 6, A. Tóthová 3/1, Veselková. Písek: I. Luzumová 11/3, Crhová 6/1, Borovská 2,… Trénerka Darina Braunová: „ Napriek tomu, že nám chýbajú Dubajová, Kostková a pre zranenie aj Čamajová, moje hráčky duel so susedom v tabuľke zvládli a poslali ho domov s nádielkou. Viacej príležitosti dostávajú mladé hráčky, ktorým sa v stretnutí s Pískom darilo aj strelecky a tak sme dosiahli zaslúžene vysoké víťazstvo, ktoré potešilo.“ Šaľa 10.1.2010 Jozef Sklenár