Peter Štrbo Futbal

II. liga: Dubnici sme darovali víťazstvo

Séria bez prehry sa skončila! Futbalisti Dusla v stretnutí 16. kola zaváhali na domácej pôde, keď nestačili na Dubnicu, ktorá až do záverečnej dvadsaťminútovky prehrávala 0:1, no po zbytočných chybách v defenzívnych radoch Šale strelila tri góly v krátkom časovom slede a tešila sa tak z triumfu 3:1.

Ilustračný obrázok k článku II. liga: Dubnici sme darovali víťazstvo

Úvod dnešného stretnutia bol opatrný. V tretej minúte mohol Čurgali pohroziť, no Maťašovský si pokryl jeho strelu k žrdi. Po polhodine zápasu bol stav stále nerozhodný a bez gólov, pretože ani Čurgali, ani Szabó nedokázali prekonať gólmana Dubnice. O chvíľku na to prišiel rohový kop Dubnice, po ktorom sa hostia ale neradovali, pretože lopta minula žrď len o kúsok. V 39. minúte mali však domáci dôvod na radosť. Čurgali vystrúhal dobrú spätnú prihrávku na Tomiša, ktorý v šestnástke dostal loptu ako na podnose – 1:0.

Po výmene strán prišli na rad hostia. V 73. minúte zúžitkoval Urbanov center Šmahajčík, ktorý pohotovo vyrovnal. Rozhodení domáci sa začínali obávať o výsledok, hostia ich dostávali pod tlak a v 84. minúte boli Dubničania opäť mimoriadne efektívny, keď útočník Grabež chladnokrvne využil zaváhanie domáceho Mujkoša. Na 3:1 z pohľadu hostí upravil striedajúci Brigant v 88. minúte. Dubnica si tak odviezla z favorizovanej Šale všetky tri body. (zdroj: Športy24.sk)

Slovan Duslo Šaľa – MFK Dubnica 1:3 (1:0)

Góly: 40. Tomiš – 74. Šmahajčík, 85. Grabež, 89. Brigant
Rozhodoval: Weiss, ŽK: Glenda, Čirik – Bilovský, Božoň, 403 divákov

Duslo: Kolmokov – Mihálik, Mujkoš, Čirik, Ďatko – Tomiš, Charizopulos, Rehák, Glenda (69. Lalák) – Szabó, Čurgali

Dubnica: Maťašovský – Beňo, Šupák, Bilovský (61. Vavrík), Augustíni, Šmahajčík (90. Múdry), Grabež, Urban, Božoň, Klabnik, Vaško (80. Brigant)