Správy

Horúčavy v Šali ešte nepovedali posledné slovo: Veď pozrite, ako vysoko u nás vystúpia teploty!

Vysoké teploty ešte u nás nepovedali posledné slovo. Podľa meteorológov majú na okres Šaľa udrieť ďalšie horúčavy. Varujú nás pred nimi novými výstrahami. Kedy s nimi treba počítať a ako vysoko vystúpi ortuť teplomeru tentoraz?

Ilustračný obrázok k článku Horúčavy v Šali ešte nepovedali posledné slovo: Veď pozrite, ako vysoko u nás vystúpia teploty!
Zdroj: TASR

Leto sa u nás má opäť ukázať v plnej sile. Teploty tentoraz môžu atakovať 37 stupňov Celzia. Výstraha prvé stupňa pre náš okres platí už v utorok od od 13-tej do 18-tej hodiny. Miestami môže ortuť teplomera vystúpiť na 32 – 34 °C. S ešte väčšou vlnou horúčav však meteorológovia rátajú v stredu.

„V okrese Šaľa sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 37 °C,“ uvádza na svojich stránkach Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

Pre náš okres bola preto vydaná výstraha 2. stupňa pred vysokými teplotami, ktorá u nás platí v stredu od 13-tej do 18-tej hodiny.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ zdvíhajú varovný prst odborníci. Podľa meteorológov uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých ľudí je vysoká.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM