Peter Sýkora Futbal

Generálka na Lučenec sa vydarila

Futbalisti Dusla vyhrali minulý týždeň obe priateľské stretnutia.

Vzhľadom k tomu, že prvoligoví futbalisti Slovana Duslo Šaľa mali mať v 20. kole prvej futbalovej ligy voľno, nakoľko Podbrezová vystúpila zo súťaže (poznámka: nakoniec bolo z dôvodov rozhodnutia nadriadených orgánov SFZ preložené na 24. marca 2010) a z toho dôvodu odohrali na domácom ihrisku dve priateľské stretnutia. V prvom privítali druho ligové Topoľčany a Duslo po zlepšenom výkone v druhom polčase vyhralo 3:0 (1:0), keď dva góly zaznamenala nová posila z Hornej Kráľovej Miroslav Pilo, tretí pridal v záverečnej desaťminútovke Michal Krajník. V sobotu bol súperom zverencov trénera Petra Ančica exotický súper, reprezentačný výber Malajzie „21“, ktorý sa v rámci prípravy na „Ázijské hry“ bude pripravovať v Zlatých Moravciach a bude hrávať stretnutia so slovenskými prvoligovými celkami. Šalianskym futbalistom generálka na majstrovskú súťaž vyšla, keď svojho mladého súpera porazili vo veľmi dobrom stretnutí 4:1 (1:0), gólmi Lancza, Mujkoša, Pila a Zajaca (11 m), čestný gól hostí zaznamenal v 80. minúte Wan Zack Haikal. Futbaloví nástupcovia populárneho Sandokana boli vhodným súperom na rozohranie pred sobotňajším majstrovským duelom (o 14. 30 hod.) s Lučencom. Foto M. Pospiš: kapitán šalianskeho mužstva Oskar Lancz bol v medzinárodnom stretnutí s Malajziou „21“ strelcom úvodného gólu Dusla.