Rôzne

FOTO: V Šali sa protestovalo, nespokojnosť prejavili trúbením a pomalou premávkou

Na dnes bol naplánovaný protest za obchvat Šale. Sľubované spomalenie dopravy a samotný protest sa začal o niečo neskôr, ako bolo v pláne.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: V Šali sa protestovalo, nespokojnosť prejavili trúbením a pomalou premávkou
Foto: Zlatica Gregorová

Príslušníci mestskej i štátnej polície dozerali na poriadok, avšak veľa práce, počas našej účasti nemali. Po presune na ďalšie miesto, kde by sme mohli nájsť protestujúci národ sme sa dočkali. Trúbiaca kolóna áut smerom od mosta sa pohýnala pomalým tempom ku kruhovému objazdu a zase späť. Atmosféru piatkového protestu si môžete pozrieť v našej fotogalérii. O samotnej akcii nám porozprával organizátor a aktivista, Šaľan Andrej Csillag.

„Som organizátorom protestov od roku 2012. V apríli a v júni sme vtedy organizovali protest za urýchlenie výstavby obchvatu, sprevádzali ho podpisové akcie, pribl. 3000 podpisov. Navštívili sme Ministerstvo dopravy. Tam nám povedali, že obchvat je v procese výstavby.Sľúbili, že v roku 2013 nastane výkup pozemkov, potrebných k výstavbe. V 2014 mala byť doriešená legislatíva a do roku 2015 mala začať výstavba. Dnes mala byť polovica obchvatu hotová. Ministerstvo ignoruje požiadavky prib. 65 000 občanov okresu. Občania Šale sú vlastne rukojemníkmi nekompetentnosti a ignorácie“, hovorí Andrej Csillag.

V čase našej návštevy sa práve dopravné zápchy v meste nekonali. Avšak každý, kto býva alebo cestuje cez Šaľu vie, že zápchy sú tu časté. Chýbali i peší protestujúci.

Podľa aktivistu Andreja Csillaga, je jasné, že tento kruhový objazd v Šali patrí k najmenším. Keby sa zúžil jeho priemer, spriechodnila by sa premávka. Toto by bolo aspoň dočasné riešenie, ktorým by preklenuli čakanie na sľubovaný obchvat. Dnešný protest sa mal ukončiť o 17.00 hod.

FOTO: V Šali sa protestovalo, nespokojnosť prejavili trúbením a pomalou premávko
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM