Michaela Gálová Rôzne

Fašiangovica

Poriadne veselo bolo včera v materskom centre Mamy mamám. Sobotňajšie poobedie s názvom Fašiangovica bolo plné hier, zábavy, tanca a smiechu.

Spolu sa zabávali rodiny s deťmi – od tých najmenších až po tie väčšie. Nechýbali ani masky, veď kedy je na ne najvhodnejší čas, ak nie práve počas fašiangového obdobia? A tak sa v jednej miestnosti veselili princezné, rytier, myš, motýľ, Spiderman, Amor , F.B.I. či kúzelník. Nápady to boli naozaj zaujímavé a originálne. Do fašiangových masiek sa nadšene navliekol hocikto. Dokonca ani rodičia nemali problém aspoň na chvíľu zmeniť svoju identitu.

„Bývam v Nitre, ale prišiel som sem kvôli kamarátovi, on má masku kúzelníka, lebo som sa s ním chcel celé popoludnie zabávať. Dnes som preoblečený za šejka, túto masku som si kúpil na dovolenke,“ hovorí Lukáš. S nápadom zrealizovať rodinné popoludnie prišlo šalianske spoločenstvo RaJ (Rodina a Ježiš) spolu s eRkom – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí.

„Je obdobie fašiangov a my sme si chceli spraviť príjemné popoludnie, trochu viac sa reprezentovať na verejnosti, ako aj pozvať iných rodičov a zoznámiť ich s našimi akciami. Takisto dávame možnosť aj iným rodinám tvoriť naše spoločenstvo. Podstatou dnešnej soboty je, že rodičia málokrát trávia niekoľko hodín poobede so svojimi deťmi, väčšinou sa každý venuje niečomu inému. Ale my sa tu dnes s deťmi hráme a oni vidia, že aj rodičia sa vedia vyblázniť,“ tvrdí člen spoločenstva Milan Šmotlák.

fasiangy
9
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM