Správy

Elektrobus brázdi ulice Šale už šesť rokov: Previezol vyše 630-TISÍC pasažierov

Elektrobus vlani prepravil až tri štvrtiny zo všetkých používateľov mestskej dopravy v Šali.

Ilustračný obrázok k článku Elektrobus brázdi ulice Šale už šesť rokov: Previezol vyše 630-TISÍC pasažierov
Zdroj: Arriva

Elektrobus, ktorý zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu v Šali, prepravil v minulom roku 136 294 cestu­júcich. Za šesť rokov svojho fungovania ho využilo viac ako 630-tisíc pasažierov.

Podľa slov primátora Jozefa Belického kúpa elektrobusu v roku 2017 potvrdila dovtedajšiu pozitívnu skúsenosť mesta s bezemisnou dopravou.

Šaľa sa medzi priekopníkov elektromobility na Slovensku zaradila v roku 2015 obstaraním dvoch elektromobilov pre mestskú políciu. V roku 2019 získala radnica nenávratné prostriedky z Envirofondu na kúpu ďalšieho elektromobilu ako referentského vozidla pre potreby mestského úradu.

120 kilometrov na jedno nabitie

Podľa údajov dopravcu, ktorým je spoločnosť Arriva Nové Zámky, dvanásťmetrový nízkopodlažný a plne klimatizovaný elektrobus Solaris Urbino 12 IV Electric najazdil v uplynulom roku vyše 52-tisíc kilometrov a prepravil až tri štvrtiny zo všetkých používateľov mestskej dopravy v Šali.

Tichý autobus neprodukuje pri prevádzke žiadne emisie výfukových plynov a na jedno nabitie prejde minimálne 120 kilometrov. Jeho kapacita je približne 70 cestujúcich.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM