Michaela Gálová Rôzne

Deti objavili tajomstvo Krížovej cesty

Kresťania si každoročne počas veľkonočného obdobia vo všetkých chrámoch na svete pripomínajú Krížovú cestu Ježiša Krista ako aj obetu, ktorú ňou priniesol. Správne pochopiť tieto významné kresťanské udalosti je niekedy tvrdým orieškom pre dospel

S nápadom priblížiť deťom význam utrpenia Ježiša Krista prišlo spoločenstvo RaJ ( Rodina a Ježiš) spolu s eRkom ( Hnutie kresťanských spoločenstiev detí) ako aj šalianskymi birmovancami. Atraktívny štýl, jazyk a text blízky deťom či aktívne zapájanie do diania pomohlo malým kresťanom hlbšie pochopiť zmysel Krížovej cesty.

Zaujímavá forma, teda rozhovor malého chlapca Miška s Ježišom, bola príťažlivá nielen pre detského diváka. Ježiš sprevádzal miništranta Miška na jednotlivých zastaveniach, ktoré zobrazovali birmovanci rôznymi scénkami. Vysvetľoval ich zmysel na praktických príkladoch zo života dieťaťa. Deti boli ochotné čítať úlohu Miška a striedali sa počas jednotlivých zastavení. Týmto spôsobom sa s postavou malého chlapca dokázali zžiť a aktívnou súčasťou si aj viac zapamätali.

Foto: Peter Bartoš

krizova cesta
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM