Peter Klimant Rôzne

Dedina, ktorá v návale referendových výsledkov zaujala: Táto obec sa stala rekordérkou okresu!

Sobotné referendum je za nami, no pre nízku účasť bolo neplatné. Krátko po hlasovaní sa zo všetkých strán na nás začali hrnúť všakovaké výsledky. Jedna dedina v návale čísiel z nášho okresu však zaujala.

Ilustračný obrázok k článku Dedina, ktorá v návale referendových výsledkov zaujala: Táto obec sa stala rekordérkou okresu!
Zdroj: TASR

Referendum o rodine je pre nízku účasť neplatné. Aby to bolo naopak, muselo by mať viac než 50-percentnú účasť. K päťdesiatke sa však nevyšplhala a v mnohých krajoch či okresoch od nej bola aj poriadne ďaleko.

Účasť v Nitrianskom kraji bola výrazne nižšia než celoštátny priemer. V kraji prišlo odovzdať svoj hlas len 16,65 % oprávnených voličov. V Šali sa v sobotu k urnám vydalo iba 10,31% voličov.Viac čítajte TU.

V okrese Šaľa bola celkovo účasť veľmi nízka. Väčšina obcí bola pod desiatymi percentami. Našla sa tu však aj obec, kde sa do všeľudového hlasovania zapojil celkom slušný počet ľudí, oveľa väčší, ako kdekoľvek inde. Táto dedinka sa tak stala rekordérkou v našom okrese a môže sa pýšiť s titulom „obec s najvyššou účasťou v referende“. Je ňou dedina Hájske. Svoj hlas tam odovzdalo 267 z 1 094 o­právnených občanov, čo je 24,40 percentná ú­časť.

Čítajte tiež:

Referendum v Šalianskom okrese: TOP 3 obcí s najvyššou a najnižšou účasťou!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM