Peter Štrbo Rôzne

Daňový úrad v Šali sa zmenil na kontaktné miesto

V Šali už daňový úrad od 1.1.2012 nenájdete. Zavedením reformy daňovej správy sa väčšina daňových úradov SR zmenila na pobočky a kontaktné miesta. Ako sa tieto zmeny dotknú obyvateľov okresu Šaľa?

Na zabezpečenie výkonu činnosti Daňového úradu v krajoch sa na návrh riaditeľov DÚ vytvorili od 1.1. 2012 pobočky (39) a kontaktné miesta (42) Daňového úradu ako organizačné zložky. V Šali bol daňový úrad k novému roku pretransformovaný na kontaktné miesto daňového úradu, nájdete ho naďalej na ulici Petra Pázmaňa 51/19. // „Dôležitou informáciou pre verejnosť je, že pre daňové subjekty sa reformou daňových úradov nemení dostupnosť správcu dane. To znamená, že za svojimi daňovými povinnosťami nebude musieť cestovať na daňový úrad do krajského mesta, ale všetko vybaví na pobočke alebo kontaktnom mieste tak, ako doteraz,“// vysvetlila Gabriela Dianová z Finančného riaditeľstva SR. Daňové subjekty istotne poteší, že úradné hodiny sa aj v malých mestách prispôsobia úradným hodinám na veľkých daňových úradoch. „V mnohých malých mestách tak budú mať subjekty svojho správcu dane k dispozícii častejšie ako na to boli zvyknuté doteraz,“ doplnila Dianová. Zmeny súvisia aj s výkonom kontroly. Po novom bude možné územnú pôsobnosť daňovej kontroly rozšíriť aj pre celé územie SR, čo prispeje k zjednodušeniu vyhľadávania a preukazovania daňových únikov.

Transformácia priniesla aj personálne zmeny

Snaha o zefektívnenie procesov ide často ruka v ruke aj s personálnymi zmenami, nebolo tomu inak ani pri reforme daňovej správy.// „Na kontaktnom mieste Šaľa je od 1.1.2012 už len jedno oddelenie. Časť zamestnancov pôvodného Daňového úradu Šaľa bola začlenená na Daňový úrad Nitra a ostatní zamestnanci pokračujú na Kontaktnom mieste Šaľa. Celkovo sa počet zamestnancov pôvodného Daňového úradu Šaľa znížil k 31.12.2011 o šty­roch,“// uviedla Gabriela Dianová z komunikačného oddelenia FR SR. Transformácia daňových úradov je jednou z najhlbších štrukturálnych zmien v histórii daňovej správy.

Otváracie hodiny – Kontaktné miesto Šaľa: Pondelok – Štvrtok od 9:00 do 17:00 Piatok od 9:00 do 14:00

Základné kompetencie pobočiek a kontaktných miest:

//- zabezpečujú najmä prvý kontakt s daňovými subjektmi

  • poskytujú základné informácie o daniach
  • zabezpečujú úkony súvisiace s evidenciou, registráciou a rušením registrácie daňových subjektov
  • preberajú daňové priznania a iné dokumenty od daňových subjektov
  • vydávajú daňové tlačivá, potvrdenia na žiadosť daňových subjektov a pod.//
Danovy_sala
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM