Veronika Zeiselová Rôzne

Chrípka chytá druhý dych: Po prestávke opäť nárast ochorení

Za posledný týždeň zaznamenal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre nárast chrípkových ochorení, ale aj iných. Najohrozenejšie sú deti.

Ilustračný obrázok k článku Chrípka chytá druhý dych: Po prestávke opäť nárast ochorení
Zdroj: TASR

Za posledný týždeň sa situácia v Nitrianskom kraji vo výskyte akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení mierne zhoršila.

Chrípka opäť útočí

„V 13. kalendárnom týždni sme zaznamenali nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 3,1% oproti predchádzajúcemu týždňu. Spolu bolo nahlásených 8338 prípadov,“ informuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Z toho na chrípku a chrípke podobné ochorenia bolo hlásených 1334 ochorení, čo tvorí 16% všetkých akútnych respiračných ochorení. „Predstavuje to nárast chorobnosti chrípky a chrípke podobných ochorení o 7,6% oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ dopĺňa ďalej Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Najohrozenejšie sú deti

Podľa úradu verejného zdravotníctva sú v Nitrianskom kraji najviac ohrozené deti do päť rokov. Priebeh ochorení sa skomplikoval u 323 osôb, čo predstavuje 3,9% z celkového počtu nahlásených ochorení. „Z toho bolo 60,7% sinusitíd (zápalov prínosových dutín), 15,8 pneumónií (zápalov pľúc) a 23,5% otitíd (zápalov stredného ucha),“ informoval úrad verejného zdravotníctva. Ochorenia hlásilo 69% praktických lekárov pre deti a dorast a 67% lekárov pre dospelých. Výchovno–vzdelávací proces bol prerušený v dvoch materských školách v kraji (Topoľčany a Zlaté Moravce) a v jednej základnej škole (Levice).

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM