Peter Sýkora Futbal

Chemici vezú tri cenné body zo Zemplína

Zverenci nového trénera Martina Babinca dosiahli v tomto ročníku prvej futbalovej ligy premiérové víťazstvo na pôde súpera.

Po zmenách v strede týždňa na trénerskom poste cestovali futbalisti šalianskeho Dusla na Zemplín s úmyslom bodovať, čo sa im aj po dobrom výkone nakoniec aj podarilo. „Zaskočili sme súpera aktívnou, ofenzívnou hrou povedal po stretnutí šaliansky lodivod M. Babinec, ktorej ovocím bol aj **exportný gól Kišku v 32. minúte do siete Zemplína. **Po prestávke sme posilnili defenzívu a po dobrom plnení úloh a výkone brankára Kolmokova sme dosiahli víťazstvo, ktoré teší a je prvým pre farby Dula v tomto ročníku.“ Šaľania si vypracovali aj ďalšie dobré strelecké príležitosti, z ktorých po góle volali najmä Vyskočová a Obertová. V ďalších stretnutiach 26. kola prvej ligy bolo veľkým prekvapením víťazstvo rezervy Ružomberka na pôde jedného z ašpirantov na postup Púchova. MFK Zemplín Michalovce – Slovan Duslo ŠAĽA 0 : 1 (0:1) gól 32. min. Kiška

Pred 580 divákmi rozhodoval Ježík; ŽK: Hreško, Ruskovský, Mižík – Tomiš. Duslo: Kolmokov – T. Obert (63. min. Uzola), Mujkoš, Krajník, Devečka – M. Vyskoč (74. min. Zajac), Lalák, Lancz, Čirik, Tomiš – Kiška (86. min. Peťovský) – tréner: M. Babinec.

Ďalšie výsledky 26. kola: Púchov – Ružomberok „B“ 0:1; D. Kubín – Rim. Sobota 2:1; Zlaté Moravce – Lučenec 3:0; Trenčín a Lipt. Mikuláš mali voľno.

7. Podbrezová – 0 bodov**

V budúcom 27. kole privíta v sobotu 17. apríla 2010 šalianske Duslo na domácej pôde nováčika z Liptovského Mikuláša.