Aktualizované red . Krimi

Bývalý elitný policajt na ÚTEKU: O zásahu NAKA mal mať informácie ZVNÚTRA!

Elitným policajtom sa nepodarilo zadržať jedného z dvanástich obvinených. Má ísť o exfunkcionára z Úradu zvláštnych policajných činností Mareka Máhra.

Ilustračný obrázok k článku Bývalý elitný policajt na ÚTEKU: O zásahu NAKA mal mať informácie ZVNÚTRA!
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v utorok obvinil 12 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a korupcie. Akcia dostala názov Agentúra.

Jeden im ušiel

Štyri osoby zadržal, informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Obvinené osoby podľa Dobiášovej pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť viac informácií,“ poznamenala.

Ako informuje portál Aktuality.sk s odvolaním sa na zregiony.sk, elitným policajtom sa nepodarilo zadržať jedného z dvanástich obvinených. Má ísť o exfunkcionára z Úradu zvláštnych policajných činností Mareka Máhra. Informáciu o úteku Máhra potvrdila aj polícia.

Bývalého policajta podľa medializovaných informácií pri utorkovej (18. 1.) razii doma nezastihli a nie je jasné, kde sa doposiaľ nachádza. Polícia preto po ňom vyhlásila pátranie.

Máhr je obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, pre prijímanie úplatku a za prečin podplácania. Za tieto skutky mu hrozí až 15 rokov väzenia.

Podľa informácií z prostredia polície sa mal dať bývalý príslušník špeciálneho útvaru na útek po tom, ako sa dozvedel zvnútra polície o jeho plánovanom zadržaní. „Informáciu, že mal dostať informácie z prostredia polície, že bude zadržaný a preto sa dal na útek, nemôžeme potvrdiť,“ skonštatovali z komunikačného oddelenia Policajného zboru.

Platby za „ochranu“

Zločinecká skupina mala pôsobiť od septembra 2016 až do konca roka 2020 v Nitrianskom a Trnavskom kraji. Podľa uznesenia o vznesení obvinenia sa sústredili najmä na mestá Galanta, Sereď a Gabčíkovo. Ako spresňuje zregiony.sk, na vrchole zločineckej skupiny mal podľa vyšetrovateľov stáť bývalý šéf inšpektorátu práce Róbert Bulla, zaradený v tom čase na riadiacej funkcii Inšpektorátu práce v Nitre.

Máhr mal úzko spolupracovať s poprednými členmi zločineckej skupiny. „Osobne sa kontaktoval s osobami ochotnými poskytnúť úplatky za takúto ochranu a robil im sprostredkovateľa pri dohadovaní ochrany a následnom odovzdaní úplatku,“ popísali vyšetrovatelia.

Máhr je podľa vyšetrovacieho spisu spolu s ďalšími mužmi obvinený zo zinkasovania sumy 520-tisíc podľa dohody za poskytnutú ochranu pri cigaretovom biznise.

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM