Rôzne

Budú mať krásne Vianoce: Seniorov v domove potešia listy od množstva detí

Seniorov z domova dôchodcov v Šali potešia desiatky listov, ktoré napísali deti. Zaujímavú aktivitu pripravila miestna knižnica.

Ilustračný obrázok k článku Budú mať krásne Vianoce: Seniorov v domove potešia listy od množstva detí
Zdroj: Mestská knižnica Šaľa

V Šali prebehla výzva s názvom „Napíš list – Poteš srdce“. Zapojili sa do nej deti zo Šale a okolia.

Napokon napísali približne 70 listov, ktoré Mestská knižnica Jána Johanidesa v Šali doručí seniorom v Domove dôchodcov na Nešporovej ulici.

„Sme radi, že sa nám v týchto ťažkých časoch podarilo zorganizovať projekt, ktorý svojim názvom vystihuje celú jeho podstatu. Cieľom bolo urobiť radosť tým, ktorí sú v tejto situácii najzraniteľnejší a musia blížiace sa vianočné obdobie tráviť bez prítomnosti a podpory svojich najbližších. Projekt vyzýval k napísaniu listu pre seniorov všetky deti a my sme nesmierne radi, že sa nám vďaka ich kreativite podarí vyčarovať úsmev na tvári až 70 seniorom," informuje riaditeľka šalianskej knižnice Adriana Gerová prostredníctvom webu mesta.

Knižnica sa do milej aktivity zapojila prvýkrát. „Ide o myšlienku, ktorá vznikla v Knižnici pre mládež mesta Košice. Organizuje ju v novembri – v rámci mesiaca úcty k starším, kedy jednotlivcov a celé kolektívy pozýva k tomu, aby napísali vlastnou rukou listy pre starších," dodáva Mestská knižnica Jána Johanidesa v Šali.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac informácií zo Šale a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM