Peter Štrbo Rôzne

Budova bývalej ZŠ Komenského prejde do súkromných rúk

Poslanci Mestského zastupiteľstva schválili na poslednom zasadnutí priamy odpredaj budovy bývalej ZŠ Komenského aj s pozemkom bratislavskej spoločnosti REST3, ktorá budovu zrekonštruuje a vybuduje tam súkromné zariadenie sociálnych služieb.

Spoločnosť REST3, ktorej konateľom je bývalý generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Siheľský, odkúpi budovu spolu s pozemkom od mesta za 180 145 eur. V rámci projektu rekonštrukcie nevyužívanej budovy vybuduje aj prístavbu s novými ubytovacími priestormi a zveľadí areál v súčasnosti nevábne pôsobiaceho pozemku.// „Prevádzkovateľom upravených priestorov bude nitrianska „neziskovka“ AIRA, ktorá by mala poskytovať ambulantné aj pobytové sociálne služby,“ //prezradil zástupca primátora Jozef Mečiar. Rekonštruovať sa bude najskôr pôvodná budova, prístavba sa bude podľa dostupných informácií realizovať až neskôr.

Na premiestnenie kotercov má mesto dostatočný čas

V rámci odkúpenia pozemku získa investor aj parcelu, kde sú v súčasnosti vybudované koterce pre odchytených psov. Mesto bude mať dostatočný čas vyriešiť otázku s presťahovaním kotercov na nové miesto, nakoľko do uznesenia zapracovalo podmienku, že spoločnosť REST3 strpí na svojom pozemku bezodplatne koterce pre psov až do realizácie prístavby a potom ich presťahuje na svoje náklady na miesto určené predávajúcim – mestom Šaľa.

Získane peniaze sa použijú na projekt revitalizácie centra mestskej časti Veča

Finančné prostriedky získané z predaja budovy Komenského vo výške 180 245 EUR sa na základe prijatého poslaneckého návrhu Mgr. Júliusa Morávka rezervujú na rekonštrukciu ulice Komenského v rámci projektu „Šaľa – Veča CENTRUM – revitalizácia“.// „Primátor by mal v najbližšom období podpísať zmluvu o zriadení záložného práva na predmetné nehnuteľnosti v prospech príslušnej banky, nakoľko investor uhradí kúpnu cenu z úverových zdrojov,“ //doplnil Jozef Mečiar.

Do priestorov bývalej základnej školy sa podľa pôvodných zámerov vedenia mesta mala sťahovať mestská polícia. Odobrenie priameho odpredaju tohto majetku Mestským zastupiteľstvom tak zároveň určilo, že mestský policajti zatiaľ ostávajú v budove COV Veča.

ZS_komenskeho
4
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM