Správy

Administratívne úkony sú minulosťou: Rekonštrukcia kulturáku môže začať

Kultúrny dom v Šali čaká rozsiahla rekonštrukcia. Práce sa môžu začať.

Ilustračný obrázok k článku Administratívne úkony sú minulosťou: Rekonštrukcia kulturáku môže začať
Zdroj: Mesto Šaľa

Radnica informovala, že po všetkých úkonoch a kontrolách sa môžu rekonštrukčné práce na Kultúrnom dome v Šali začať. Stavebné práce by mali byť ukončené do konca septembra 2021.

„Dňa 1. decembra 2020 sa uskutočnilo odovzdanie staveniska v rámci rekonštrukcie Kultúrneho domu v Šali, a to tak časti exteriéru v rámci projektu „Zníženie energetickej náročnosti budovy Kultúrneho domu Šaľa," ako aj v rámci interiéru. Objekt bol odovzdaný zhotoviteľovi stavebných prác spoločnosti Menert spol. s.r.o. Odovzdania staveniska sa okrem zástupcov zhotoviteľa a zástupcov mesta, zúčastnil aj projektant Ing. J. Draškovič a stavebný dozor Ing. J. Popaďák," informuje mesto Šaľa.

Projekt s názvom „Zníženie energetickej náročnosti budovy Kultúrneho domu Šaľa" je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie a štátneho rozpočtu. Týka sa výmeny zasklenej fasády, vonkajších výplní okien a dverí, zateplenia murovaných a betónových obalových častí fasády, rekonštrukcie strechy a doplnkových konštrukcií strechy a vytvorenie vstupu pre imobilných do kultúrneho domu.

„Na výdavky týkajúce sa exteriéru mesto získalo nenávratný finančný príspevok v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia vo výške vyše 779-tisíc eur. V rámci neoprávnených výdavkov sa bude riešiť v súvislosti s riešenou fasádou rekonštrukcie terasy a balkóna," dodáva vedenie mesta.

Stavebné práce sa dotknú aj interiéru. Týkať sa budú priestorov estrádnej sály, kinosály a vstupných priestorov spájajúcich dve sály. „Vybuduje sa toaleta pre imobilných pri kinosále. Na výmenu sedačiek v rámci kinosály boli mestu schválené prostriedky z Audiovizuálneho fondu vo výške 37 000 eur," informuje Šaľa.

Celkové výdavky spojené s rekonštrukciou interiéru a exteriéru objektu budú vo výške vyše 3,7 miliónov eur.

„Podstatnú časť teda financuje mesto Šaľa z vlastných zdrojov vo forme 4 ročných splátok resp. úverových zdrojov. Tento projekt je spolufinancovaný z Európskej únie vo výške 85% z Európskeho fondu regionálneho rozvoja," informuje mesto Šaľa prostredníctvom svojho webu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM