Viktória Botošová Správy

Železničiari začali s rekonštrukciou priecestí v našom regióne: Cez tieto dve to ani neskúšajte!

Železnice Slovenskej republiky začali s opravnými prácami na železničných priecestiach. Dôvodom je ich zhoršujúci sa stav. Pozrite, ktoré sú pre dopravu úplne zatvorené a dokedy!

Ilustračný obrázok k článku Železničiari začali s rekonštrukciou priecestí v našom regióne: Cez tieto dve to ani neskúšajte!
Zdroj: TASR

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali dňa 5. septembra o 8.45 hod. s opravnými prácami na železničných priecestiach v úseku Nová Stráž – Zlatná na Ostrove v železničnom kilometri 11,518 (JIČ SP 2137) a Zlatná na Ostrove – Zemianska Olča v železničnom kilometri 18,283 (JIČ SP 2285).

„Opravné práce sa konajú v dňoch 5.9., 6.9., 7.9. a 14.9.2015. Dôvodom je zhoršujúci sa stav oboch priecestí. Uvedené železničné priecestia sú pre cestnú dopravu nepretržite uzavreté od 3.9.2015 do 15.9.2015,“ vysvetľuje Martina Pavliková, hovorkyňa ŽSR.

Počas výluky sa vykonávajú udržiavacie a opravné práce na priecestiach zahŕňajúce výmenu koľajového roštu, koľajníc a štrkového lôžka s následným vyasfaltovaním oboch priecestí. Všetky práce zabezpečujú zamestnanci ŽSR. Vlaky sú počas konania výluk zo strany dopravcu RegioJet nahradené autobusovou dopravou vrátane opatrení a informácií, ktoré zabezpečuje uvedený dopravca.

„ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM