Správy

Zaujímavý projekt v Nových Zámkoch: Stredoškolákov učí odhaľovať HOAXY

Občianske združenie Knižnica pre všetkých v Nových Zámkoch pripravilo projekt, ktorý stredoškolákom pomôže odhaľovať hoaxy a dezinformácie.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavý projekt v Nových Zámkoch: Stredoškolákov učí odhaľovať HOAXY
Zdroj: pixabay.com

Ako uviedla členka OZ Natália Nagyová, projekt sa skladá z piatich interaktívnych prednášok s názvom Rozum do vrecka – alebo ako sa nestratiť v pretlaku informácií.

Pomôžu mladým

Študenti sa počas prednášok dozvedia, ako fungujú masové médiá, aké sú ich vplyvy, ako sa tvorí spravodajstvo, ako rozoznať manipuláciu, stereotypy, hoaxy a konšpirácie. Naučia sa napísať novinársky článok a vytvoria videonávod o tom, ako odhaliť hoaxy a dezinformácie v médiách.

„Sociálne siete a nové médiá sú prítomné v každodennom živote dnešných mladých ľudí. Sú ich obľúbeným spoločníkom, informujú ich, vzdelávajú a zabávajú. Naším cieľom je naučiť študentov spoznávať a odhaľovať hoaxy a dezinformácie v médiách. Veríme, že tým pomôžeme rozvinúť kritické myslenie mladých ľudí,“ povedala predsedníčka OZ Knižnica pre všetkých Gizela Kovačicová.

Prečítajte si tiež

Prvá prednáška

Študenti zapojení do projektu si už vypočuli prvú prednášku s názvom Mediálna realita a jej účinky na človeka.

„Vďaka nej sa dozvedeli, čo znamená pojem mediálna realita, aké sú jej účinky na človeka a aké funkcie plnia médiá. Súčasťou prednášky bola aj aktivita Môj deň s médiami, kde mali študenti za úlohu porozprávať o tom, aké masmédiá počas dňa využívajú a koľko času im venujú,“ doplnila Nagyová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM