Viktória Botošová Rôzne

Zatúlaní zámockí psíkovia: Pozrite, koľko sa ich stratilo v tomto roku!

Svojich štvornohých priateľov milujeme, no ani tak niekedy nedokážeme zabrániť ich strate alebo úteku. Pozreli sme sa na evidenciu novozámockého útulku v tomto roku.

Ilustračný obrázok k článku Zatúlaní zámockí psíkovia: Pozrite, koľko sa ich stratilo v tomto roku!
Zdroj: TASR

Ako nás informoval zástupca Mestskej polície Nové Zámky, Jozef Tököly, odchyt psov vykonávajú pracovníci Útulku pre opustených psov Čiernouško Nové Zámky. „Pracovníci útulku, respektíve Občianske Združenie Čiernouško, vykonáva odchyt psov. Mestská polícia nevykonáva odchyt psov a nevedie evidenciu straty psov ako i odchytu psov,“ hovorí Jozef Tököly.

Pracovníci Útulku pre opustených psov Čiernouško zasahujú v našom meste pri odchyte psa, alebo pri ozname o strate štvornohého miláčika. „Počet prijatých psíkov za rok 2014 bol 278,“ uvádzajú pracovníci útulku. Niektorí zo stratených psíkov našli však aj svojich pôvodných majiteľov. „ Z toho sa našli pôvodní majitelia pre 54 psíkov,“ povedali.

Pozreli sme sa aj na plemená, ktoré boli predmetom odchytu. „Evidenciu plemien si samozrejme vedieme. Viacerí z psíkov však boli kríženci, ale našli sa medzi nimi aj čistokrvné psy,“ dodali pracovníci.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM