Anton Hrachovský Samospráva

Zámky sa zapoja do bikesharingu: Radnica schválila lokality pre cyklopožičovne

Aj v našom meste by mali vzniknúť moderné požičovne bicyklov. Mesto oznámilo lokality, kde by sa mali nachádzať.

Ilustračný obrázok k článku Zámky sa zapoja do bikesharingu: Radnica schválila lokality pre cyklopožičovne
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Už pred časom bola v Nových Zámkoch avizovaná chystajúca sa novinka v podobe projektu bikesharingu. Aj obyvatelia nášho mesta teda budú mať možnosť prejsť Nové Zámky a ich okolie na bicykloch.

Aktivita je zahrnutá v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenskej republiky s maďarskou stranou, pričom cieľmi sú okrem posilnenia zdravia obyvateľov a šetrenia životného prostredia i posilnenie cezhraničnej mobility a zlepšenie cezhraničných dopravných služieb.

Nové lokality pre bikesharing v Zámkoch

Projekt pod názvom ´KOMBI´ bol schválený v celkovej výške 980 954,70 eur, ktoré poputujú z kasy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR spolu s Národnou rozvojovou agentúrou Maďarska. Investičné náklady na realizáciu projektu zo strany Mesta Nové Zámky nevzniknú. Novozámocká radnica sa zapojí do projektu formou dlhodobého prenájmu mestských pozemkov nájomcovi EZUS Pons Danubii na zriadenie dvoch cyklopožičovní.

„Keďže pôvodne boli vybrané iné pozemky, na ktorých sa momentálne riešia iné strategické projekty mesta, navrhujeme umiestniť tieto cyklopožičovne na alternatívnych parcelách. Tie korešpondujú s navrhovaným komplexným riešením dopravy v meste,“ povedal Jaroslav Mrváň, vedúci odboru územného rozvoja a architektúry.

Mesto navrhuje alternatívne umiestnenie cyklostojanov:

  • Hlavné námestie, pred budovou Mestského úradu
  • ulica Ľ. Štúra, pri železničnej stanici

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM