Anton Hrachovský Šport

Zámčania ukončili svoju pohárovú púť: Nad ich sily bol najlepší slovenský celok

Hádzanári Nových Zámkov sa predstavili vo štvrťfinálovom zápase Slovenského pohára. V stretnutí sa však presadil favorizovaný tím.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania ukončili svoju pohárovú púť: Nad ich sily bol najlepší slovenský celok

Kvarteto semifinalistov skompletizovali Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica a doplnili tak dvojicu HK Agro Topoľčany a HKM Šaľa.

Novozámčania sa predstavili v prešovskej hale, pričom dovolili domácim hráčom, ako jediným vo štvrťfinále, využiť výhodu domáceho prostredia. Prešovčania nakoniec zdolali HC Štart Nové Zámky 33:29 (21:11). Tatran mal v 41. min k dobru už 12-gólový náskok (27:15), ale o dvanásť minút neskôr vyhrával už len o štyri presné zásahy (28:24). Zámčania v 56. minúte dokonca znížili na 27:30, ale následne sa nepremeneným pokutovým hodom a vylúčením pripravili o možnosť ešte viac zdramatizovať duel. Štvrťfinále hralo sa na jeden zápas.

Tatran Prešov – HC Štart Nové Zámky 33:29 (21:11)

Najviac gólov: Hrstka 8, Bražnik a Číp po 7 – Ľoch 6, Boris a Tilandy po 4. Straňovský 4/2
Do semifinále postúpil Prešov

Výsledok ďalšieho stretnutia štvrťfinále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2016/2017:

MHáK Martin – MŠK Považská Bystrica 26:30 (13:15), do semifinále postúpila P. Bystrica
Najviac gólov: Kjemhus 6 – Chudoba 10/1