Anton Hrachovský Hokej

Zámčania štartujú z 11. pozície: Podarí sa im ´spraviť´ play off?

Najbližších 10 zápasov odohrajú Zámčania proti piatim súperom. O postup do play off budú musieť tvrdo zabojovať.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania štartujú z 11. pozície: Podarí sa im ´spraviť´ play off?
8

Prvú fázu základnej časti Tipsport Ligy 2019/2020 vyhrali hokejisti Banskej Bystrice. Úradujúci majster zvíťazil v piatkovom 52. kole na ľade Detvy 4:1 a udržal si na čele tabuľky pred druhým Slovanom dvojbodový náskok, ktorý si prenesie do druhej fázy – nadstavbovej časti. Tretie skončili Košice, ktoré včera porazili Nové Zámky vysoko 7:2.

Ako sa bude hrať

Nadstavba začne v nedeľu 23. februára a súťaž sa v nej rozdelí na prvú a druhú šestku. Kluby v A-skupine o 1. až 6. miesto odohrajú medzi sebou ešte desať duelov dvojkolovým spôsobom každým s každým raz doma a raz vonku.

Rovnako tak budú hrať tímy na 7. až 12. mieste (Michalovce, Nitra, Miškovec, MAC Újbuda, Nové Zámky, Detva).

Každý z účastníkov prvej šestky tabuľky si automaticky zabezpečí účasť vo štvrťfinále play off. O zostávajúce dve miestenky budú bojovať tímy v skupine o 7. až 12. miesto.

Pohár Dušana Pašeka určený pre víťaza základnej časti získa ten tím, ktorý bude na prvom mieste až po konci nadstavbovej časti a odohratí kompletných 58 zápasov.

Hokejisti HC Nové Zámky skončili po základnej časti na 11. mieste. Ocitli sa tak v druhej nadstavbovej skupine o 7. – 12. miesto.

Nadstavbovými súpermi Novozámčanov budú hráči Nitry, Michaloviec, Miškovca, MAC Újbuda a Detvy.

V prvej fáze základnej časti odohrali tímy 48 zápasov štvorkolovým spôsobom, každý s každým dvakrát doma, dvakrát vonku. Pre Liptovský Mikuláš, ktorý obsadil poslednú 13. priečku, sa sezóna skončila. Nadstavbová časť vyvrcholí 15. marca, štvrťfinále sa začne o tri dni neskôr.

Strata 15 bodov

Zámčania sú momentálne na 11. mieste s 50 bodmi. V poslednom kole ich preskočila MAC Újbuda. Na postupových priečkach sú zatiaľ Michalovce (69 bodov) a Nitra (65).

To znamená, že Zámčania budú musieť dohnať 15-bodové manko. Hrá sa ešte o 30 bodov, takže postup do play off je síce možný, no skôr je už iba v rovine teórie.