Viktória Botošová Správy

Za svoje zásluhy dostala ocenenie rovno od ministra: Tejto učiteľke z nášho okresu sa ušla veľká pocta!

Ich mimoriadne úspechy v pedagogickej práci nezostali nepovšimnuté. Minister školstva ocenil desiatky pracovníkov v školstve medailami a ďakovnými listami. Pocta sa dostala aj učiteľke v novozámockom okrese. Pozrite, ktorá to je!

Ilustračný obrázok k článku Za svoje zásluhy dostala ocenenie rovno od ministra: Tejto učiteľke z nášho okresu sa ušla veľká pocta!
Zdroj: TASR

Učitelia a pedagogickí zamestnanci si vo štvrtok pri príležitosti blížiaceho sa Dňa učiteľov (28. marca). prevzali v Bratislave ocenenia za mimoriadne úspechy vo svojej pedagogickej práci aj z rúk ministra školstva Juraja Draxlera. Veľké i Malé medaily sv. Gorazda a ďakovné listy dostalo celkovo 66 pedagógov a pracovníkov v školstve. Jedno ocenenie putovalo aj do nášho okresu.

Za tvorivú pedagogickú prácu a dosiahnuté úspechy s nadanými žiakmi v matematike a za prácu so žiakmi zo sociálne znevýhodneného a málo podnetného prostredia, si prevzala ďakovný list Jarmila Hesterová, zo Základnej školy s materskou školou, Kolta.

„Vaše povolanie patrí k najnáročnejším, vyžaduje si celého človeka a často prináša aj pocity sklamania alebo nedocenenia. Súčasne však táto vaša práca vie dať pedagógovi veľa radosti, vtedy, keď vidí zmysluplnosť svojho snaženia v podobe úspechov a dobrého rozvoja svojich žiakov,“ uviedol vo svojom príhovore šéf rezortu školstva. Pedagógom zároveň poďakoval za profesionálny prístup.

Medaily sv. Gorazda udeľujú ministri školstva pri príležitosti Dňa učiteľov pedagógom, školským pracovníkom a pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života od roku 1999. Dostávajú ich tí, ktorí vykonali záslužnú prácu pre školy a žiakov. Ide o najvyšší stupeň ocenenia v rezorte školstva.

Zdroj: tasr/dnes24

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM