Lucia Lauková Správy

Z predaja pozemkov pod automobilku môže mesto získať peniaze: Najskôr však až budúci rok

Mesto dostane peniaze za pozemky pod Jaguarom najskôr na budúci rok. Pozrite sa akú sumu by celkovo mesto malo z predaja získať.

Ilustračný obrázok k článku Z predaja pozemkov pod automobilku môže mesto získať peniaze: Najskôr však až budúci rok
Zdroj: TASR

Mesto Nitra môže získať viac ako milión eur za predaj pozemkov pod strategický park, v ktorom majú vyrásť výrobné linky automobilky Jaguar Land Rover. Mestskí poslanci ešte vlani v septembri odsúhlasili predaj viac ako 16 000 štvorcových metrov pôdy pre spoločnosť MH Invest, ktorá budovanie strategického parku pripravuje.

Za túto výmeru dostane mesto vyše 275 000 eur. V januári požiadal MH Invest mesto o predaj ďalších pozemkov. V jednom prípade ide o parcely v hodnote viac ako 40 000 eur. V druhom prípade malo ísť o pozemky v cene vyše 883 000 eur. Po prepracovaní geometrických plánov však cena za celkovú výmeru môže presiahnuť sumu 900 000 eur. Celkovo tak do mestskej pokladnice môže pritiecť viac ako 1,2 milióna eur.

Mesto teraz s MH Invest uzatvorí zmluvu o budúcj kúpnej zmluve. Po výstavbe objektov na týchto parcelách sa spresní ich výmera na základe porealizačného geometrického plánu a potom bude mestu vyplatená cena za pozemky, ktoré sa stavbami zabrali. „Parcely predávame za 17,21 eura za štvorcový meter. S touto sumou nemôžeme hýbať, pretože to je cena, ktorú určil pre výkup pozemkov v tejto lokalite štát. Pri naplnení tejto zmluvy, po ukončení zmluvy o budúcej zmluve sa jedná o príjem pre mesto, ktorý môžem očakávať niekedy v roku 2017. Predpokladám, že tie naše pozemky sú väčšinou určené na infraštruktúru, ktorá by sa mala budovať v tomto období a nie pod konečný závod, ktorý má byť hotový v polovičke roku 2018,“ povedal nitriansky primátor Jozef Dvonč.

Môže vás zaujímať:

Príchod automobilky Jaguar: Do mesta prinesie zvýšenie zamestnanosti a posilnenie služieb

Skvelá správa: V Nitre vzniknú tri nové materské školy!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM