Palic Palic Kultúra

Z kina punková bašta: Po premiére filmu zahrajú Princovia

Už v stredu zažijú Nové Zámky nevídanú akciu. Po dlhom čase sa na niekoľko hodín zmení Kino Mier na undergrondovú baštu. Čaká nás film, beseda a koncert...

Pred nedávnom premiérovaný prvý česko-slovenský, celovečerný, hraný film o punku – Don’t Stop zajtra dorazí do kina Mier v Nových Zámkoch. V spolupráci s ARS Studiom a za pomoci sponzorov je k filmu pripravená kvalitná promo akcia.

18:30 – Premietanie filmu Don't Stop: Píše sa rok 1983 a do komunistického Československa konečne naplno prenikol PUNK. Miki a jeho rebelantský kamarát Dejvid sa chcú naplno zapojiť do tohto hnutia, ktoré nie je iba hudbou, ale životným štýlom kontrujúcim komunistickému zriadeniu. Pod vplyvom nového štýlu (a najmä platne London Calling od Clash) sa rozhodnú založiť skupinu…

20:00 – Beseda s Leďom a Ozim: Tak ako hrdinovia z filmu v tom čase, hrávali aj oni, ako členovia skupiny Paradox a neskôr založili legendárnu slovenskú punkovú ikonu Zónu A. Obidvaja momentálne pôsobia v kapele Princovia.

21:00 – Koncert Princovia (+ predkapela Plastový Príbor): Plastový Príbor – Mladá kapela z Nových Zámkov, hrajúca a tvoriaca v štýle Punk-Rock. Princovia – Skupina, ktorú založili Leďo a Revo v roku 2002. Odvtedy sa v kapele vystriedalo niekoľko členov, ale jedno čo bolo pre Princov charakteristické bola ich veľmi kvalitná hudba.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM