Anton Hrachovský Rôzne

Vianočné trhy ponúkajú dobroty na všetky spôsoby: Koľko za ne zaplatíme?

Voňavé dobroty, punč a varené vínko sú predzvesťou toho, že najkrajšie sviatky roka sa nezadržateľne blížia. To všetko ponúkajú vianočné trhy. Ako hlboko však musíme načrieť do peňaženky?

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy ponúkajú dobroty na všetky spôsoby: Koľko za ne zaplatíme?
Foto: Anton Hrachovský

Suma za tradičné vianočné pochutiny a nápoje zostala oproti minulému roku viac-menej rovnaká. Za deci vareného vína zaplatíte v priemere 0,50 eura, za deci medoviny 0,80 eura a deci punču vás vyjde zhruba na 0,60 eura. Ten si môžete vychutnať na mnoho spôsobov. Pochutnať si môžete na rôznych ovocných príchutiach ako napríklad ríbezľový, ríbezľovo-jahodový či punč s medovinou.

Okrem nápojov je dostupné množstvo pochutín. Trdelník si kúpite za 2 eurá, na huspeninu si pripravte 4 eurá. 100 gramov pečenej klobásy vás vyjde v podstate na celom námestí na 2 eurá, pričom cena za kompletnú porciu sa pohybuje od 5 do 7 eur, v závislosti od prílohy, ktorú si doprajete. No a za výborný podplamenník zaplatíte 2 eurá. Nechýba ani populárna cigánska, pečené koleno či grilovaný oštiepok.

Zábava za relatívne vysokú cenu

Cena za jedlo je však pre niektorých návštevníkov privysoká. „Na trhoch sa veľmi radi zastavíme každý rok, lebo to k predvianočnému času patrí. No keď si chcete aj niečo zajesť aj niečo vypiť, tak to veľmi ide do peňaženky. Niektoré jedlá sa nám zdajú predražené,“ priznáva návštevník trhov pán Viliam.

„Pár krát sem s kamarátmi zbehneme a doprajeme si nejaké dobroty. Ale je pravda, že niektoré ceny sú premrštené. Na druhú stranu, za niektoré dobroty sa oplatí zaplatiť,“ povedal tridsiatnik Erik.

Zdá sa, že suma za tovar verzus cena za prenájom stánkov je začarovaný kruh. Faktom ale zostáva, že trhy na Hlavnom námestí každý večer, hlavne cez víkend, zaplnia návštevníci, ktorí sú pre príjemnú predvianočnú atmosféru a podebatovanie si so známymi ochotní zaplatiť aj zdanlivo drahé jedlo.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM