Anton Hrachovský Kultúra

V Zámkoch to bude opäť rozvoniavať: Súťaž vo výrobe klobás ukáže najlepšie recepty

Centrum Nových Zámkov po roku opäť rozvonia obľúbená pochúťka Slovákov. Na Klobfest sa môžete prihlásiť aj vy, jeho termín sa pomaly blíži.

Ilustračný obrázok k článku V Zámkoch to bude opäť rozvoniavať: Súťaž vo výrobe klobás ukáže najlepšie recepty
31
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

Začiatkom novembra to bude v Nových Zámkoch žiť tradičným Klobfestom. Kým kultúrny program zatiaľ známy nie je, isté je, že súťaž v príprave klobás sa uskutoční 9. novembra 2019. Miestom konania bude, podobne ako v roku 2018, Hlavné námestie. Klobfest spojený s Dňom tekvice sa odohrá od 8. do 9. novembra.

Klobfest v Nových Zámkoch

Do súťaže vo výrobe klobás sa pochopiteľne môže zapojiť aj verejnosť. Úlohou troj- až päťčlenných družstiev bude vyrobiť zo surového mäsa kvalitnú klobásu a po ukončení súťaže odovzdať 30 centimetrov dlhú vzorku surovej klobásy na upečenie a posúdenie porote. Zvyšná klobása je majetkom družstva a z hygienických dôvodov ju nie je možné predávať.

Nominačný poplatok 65 eur zahŕňa mäso a črevá. Platí sa v deň konania súťaže na mieste podujatia v čase od 7:00 do 8:30. Pri preberaní mäsa a čriev je potrebné si doniesť vlastnú prepravku.

Porota bude hodnotiť prípravnú fázu, estetický vzhľad surovej klobásy, chuť upečenej klobásy a tiež pracovné miesto.

Usporiadateľ dodá klobásové mäso, ktoré si družstvo môže vyzdvihnúť priamo na mieste súťaže a tiež dva menšie stoly v krytom priestore. Mäso je zabezpečené z bitúnku s veterinárnym potvrdením.

Súťažiace družstvo si zabezpečí tradičný ručný mlynček, strojček na plnenie, všetky koreniny a potrebné náradie a výzdobu súťažného miesta. Za poplatok 10 eur je možné si zapožičať pivný set, ktorý tvoria stôl a dve lavice.

Po uplynutí súťažného času odovzdajú súťažiaci 30-centimetrový kus z hotovej klobásy na upečenie a posúdenie porotou. Na základe bodového hodnotenia určí porota finálne hodnotenie súťažiacich v zlatom, striebornom a bronzovom pásme.

Uzávierka prihlášok je 28. októbra 2019. Prihlášku je potrebné zaslať na adresu NOVOVITAL, Hlavné námestie 7, 940 02 Nové Zámky, prípadne emailom na adresu krajci@novovital.sk.

Ako to vyzeralo na novozámockom Klobfeste v roku 2018 si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Klobfest 2018 v Nových Zámkoch
31
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM