Jakub Forgács Krimi

V TENTO deň si za volantom dajte bacha: Muži zákona chystajú veľkú akciu na našich cestách

Zbystrite pozornosť! Veľká akcia policajtov zacieli na vodičov. Vieme, kedy môžete naraziť na policajné kontroly aj to, na čo sa chystajú zamerať.

Ilustračný obrázok k článku V TENTO deň si za volantom dajte bacha: Muži zákona chystajú veľkú akciu na našich cestách
Zdroj: Policajný zbor SR

„Policajti sa vo štvrtok v rámci zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky zamerajú na kontrolu dodržiavania predpísaných rýchlostí na území celého Slovenska,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová

„V súvislosti s očakávanou zvýšenou intenzitou cestnej premávky počas letnej turistickej sezóny a s cieľom pozitívneho ovplyvnenia disciplíny jej účastníkov, bude polícia vykonávať dopravno-bezpečnostné akcie počas celého leta. Budú nielen celoslovenského charakteru, ale ešte častejšie budú v regiónoch podľa aktuálnej dopravno-bezpečnostnej situácie. Cieľom je zlepšiť bezpečnostnú situáciu na cestách Slovenskej republiky,“ pokračovala Baloghová.

Ako spomenula, rozsiahle opatrenia, ktoré polícia počas leta prijala, budú zamerané najmä na najzávažnejšie porušenia pravidiel cestnej premávky, teda maximálnej povolenej rýchlosti, nesprávneho spôsobu jazdy, požívania alkoholu a iných návykových látok vodičmi, telefonovanie za volantom, dodržiavanie sociálnej legislatívy (prestávok v práci, doby dennej jazdy u vodičov nákladných vozidiel a autobusov) a dodržiavanie dôležitých dopravných značiek a signálov svetelného dopravného značenia.

Od začiatku roka do nedele 21. júna polícia eviduje 5 895 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s rovnakým období v minulom roku o 80 nehôd menej, ťažko sa zranilo 438 osôb, čo je o 49 zranených osôb menej a o život prišlo 105 osôb (62 vodičov a spolujazdcov, osem motocyklistov, 31 chodcov a štyria cyklisti), čo je o 19 menej.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Nielen kvôli prebiehajúcim akciám, ale v záujme ochrany života a zdravia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM