Peter Klimant Správy

V deň volieb slávi jubileum: Svoj hlas v Zámkoch odovzdala aj storočná bývalá učiteľka

Voľby vyšli práve na deň jej jubilejných narodenín. V sobotu v Nových Zámkoch oslavuje okrúhlu storočnicu bývalá pani učiteľka Helena, ktorá už svoj volebný hlas odovzdala.

Ilustračný obrázok k článku V deň volieb slávi jubileum: Svoj hlas v Zámkoch odovzdala aj storočná bývalá učiteľka
Zdroj: Dnes24.sk

Svoj hlas v parlamentných voľbách dnes dopoludnia odovzdala v Nových Zámkoch Helena Žilinská. Bývalá učiteľka práve dnes oslavuje svoje 100. narodeniny. Od novembra 2013 žije v Zariadení sociálnych služieb Vek nádeje v Nových Zámkoch.

Helena Žilinská sa narodila 5. marca 1916. Po ukončení pedagogického štúdia vyučovala matematiku a fyziku, väčšinou na základných školách s vyučovacím jazykom maďarským, ale aj slovenským. Podľa službukonajúcej sestry v zariadení sociálnych služieb sa oslava narodenín relatívne vitálnej pani uskutoční zajtra. „Je veľmi zhovorčivá, rada sa porozpráva a rada chodí do kostolíka, kam ju vozíme na vozíčku,“ povedala o jubilantke.

V Zariadení sociálnej starostlivosti Vek nádeje na Šoltésovej ulici v Nových Zámkoch býva zhruba 150 klientov. Záujem voliť prostredníctvom prenosnej volebnej schránky prejavilo 80 z nich. „Niektorí majú u nás trvalý pobyt, niektorí si museli vybaviť voličské preukazy a tí, ktorí sú mobilní a mali záujem, išli voliť do miesta svojho trvalého bydliska,“ povedala službukonajúca sestra.

Foto: ilustračné

Na portáli Dnes 24 vám prinášame ONLINE prenos z volieb za celé Slovensko. Sledujte ich priebeh spolu s nami.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM