Viktória Botošová Kultúra

Unikátna výstava v Nových Zámkoch: Takto vyzerala škola v minulosti

Staré učebnice, mapy, vysvedčenia, fotky a veľa iného, Jedinečná vernisáž s dobovou školskou tematikou sa začína už tento týždeň v priestoroch múzea na Ul. Milana Rastislava Štefánika v Nových Zámkoch.

Ilustračný obrázok k článku Unikátna výstava v Nových Zámkoch: Takto vyzerala škola v minulosti
Zdroj: Webnoviny.sk

Neotvárajú sa len brány škôl, ale aj tematická výstava „Škola v minulosti“, ktorú si návštevníci Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch môžu pozrieť od 5. septembra do 30. októbra.

Od Veľkej Moravy…

„Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch predstaví na expozícii návštevníkom dejiny školstva na našom území. Výstava s názvom Škola v minulosti vznikla pred niekoľkými rokmi na pôde Múzea školstva a pedagogiky v Bratislave ako pilotný projekt dokumentujúci vývoj školstva a pedagogiky na území dnešného Slovenska od čias Veľkej Moravy až po rok 1989,“ ozrejmila lektorka múzea Katarína Kovácsová.

Popísané zošity a staré vysvedčenia

Vyše 250 vystavených zbierkových predmetov pochádza zo zbierok troch múzeí, Tekovského múzea v Leviciach, Podunajského múzea v Komárne a Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch, ba aj z niekoľkých súkromných zbierok.

Podľa slov lektorky múzea, autentickú školskú atmosféru vytvárajú jedinečné predmety. Medzi tie, ktoré si na výstave môžete pozrieť patria napríklad dobové zariadenie škôl, starobylé učebné pomôcky zo školských kabinetov, učebnice, mapy, vysvedčenia, zošity, fotografie, školské časopisy a mnoho iného.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM