Anton Hrachovský Hokej

Tretia prehra v rade: Nové Zámky s debaklom v Detve, FOTO

Po prehrách s Košicami a Zvolenom neuspeli hokejisti Nových Zámkov ani v dueli proti Detve.

Ilustračný obrázok k článku Tretia prehra v rade: Nové Zámky s debaklom v Detve, FOTO
13

Úvodná tretina priniesla vyrovnaný hokej bez väčších gólových príležitostí. Ako prví mohli otvoriť skóre domáci, keď v 11. minúte našiel Puliš ideálne Murčeka, ale ten netrafil priestor Košarišťanovej brány. Vzápätí Novozámčania darovali Detve výhodu presilovej hry po faule Haina, ale pozornou hrou v obrane neumožnili Detve usadiť sa v útočnej tretine. Paradoxne v závere presilovej hry mohli skórovať oslabení hostia, keď sa pred Zalivinom ocitol osamotený Pospíšil, ale jeho strelu domáci brankár vyrazil nad bránku. Detva sa dočkala otváracieho gólu v 14. minúte, keď nahodený puk Gachulinca skončil až v Košarišťanovej bránke.

Úvod druhej tretiny priniesol obojstranné vylúčenie po pästnom súboji F. Fekiača s Bajtekom. Väčší priestor na ľade využili lepšie domáci, Sládok si na konci 24. minúty vymenil puk s Hraškom a ten strelou od modrej zvýšil na 2:0. V 31. minúte mohli znížiť hostia, ale najskôr Bajtek a po ňom ani Pospíšil nedokázali prekonať výborne chytajúceho Zalivina. Na opačnej strane V. Fekiač prihral na Žilku, ten našiel Hodgsona, ktorý strelou z prvej zvýšil už na 3:0 a vyhnal z bránky Košarišťana. V závere tretiny sa rútil na Zalivina osamotený Henderson, ale ani jemu sa nepodarilo streliť dôležitý gól a znížiť stav stretnutia. 17 sekúnd pred záverečným klaksónom sa rútil na bránku Nových Zámkov Rastislav Gašpar, presne načasovanou prihrávkou našiel na opačnej strane Tibenského, ten strelou pod brvno prekonal Kristína a uzavrel priebežné skóre stretnutia na 4:0 pre Detvu.

Do poslednej tretiny nastúpili domáci hokejisti opäť útočne a prinieslo im to gól Murčeka na 5:0 už v 46. minúte. Vytúžený gól Novým Zámkom neprinieslo ani vylúčenie Hodgsona, v ktorom si nedokázali vytvoriť žiadnu lepšiu streleckú príležitosť. V 55. minúte zazvonila žrď po Dundáčkovom nahodení a na opačnej strane nepochodil vo vyloženej šanci Murček. Detvania si v závere svoj náskok ustrážili a tešili sa z vysokého víťazstva.

HC 07 Detva – MHC Nové Zámky 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 14. Gachulinec (Surový, F. Fekiač), 24. Hraško (Sládok), 31. Hodgson (Žilka, Fekiač), 40. Tibenský (Gašpar), 47. Murček (F. Fekiač, Puliš)

Rozhodovali: Goga, Rencz, Muzsik, Kollár, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 584 divákov.

Zostavy

HC 07 Detva: Zalivin – Betker, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Král, Gašpar, Tibenský – Mat. Chovan, Valent, Surový

MHC Nové Zámky: Košarišťan (Kristín) – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Šimun – Bajtek, Urban, Pospíšil – Henderson, Fábry, Jurík

Ohlasy po zápase

Josef Turek, tréner Detvy: „V dnešnom zápase sme dominovali vo všetkých činnostiach a preto sme vyhrali.“

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Okrem prvých troch, štyroch striedaní, kde to bolo vyrovnané, sme zaostávali vo všetkých činnostiach, čo sa týkalo osobných súbojov, udržania sa v súperovom obrannom pásme, dôrazu pred oboma bránkami, hlavne pred našou sme boli krok pozadu a do konca zápasu sme v tom štýle pokračovali. Čiže absolútna nespokojnosť nielen s dnešným výsledkom, ale predovšetkým s predvedenou­ hrou.“

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.