Anton Hrachovský Správy

Štúrovčania sa majú načo tešiť: Na Vadaši pribudne parádny zážitkový bazén

V areáli kúpaliska Vadaš v Štúrove pribudne nový bazén. Návštevníkom ponúkne množstvo atrakcií a má byť hlavným lákadlom.

Ilustračný obrázok k článku Štúrovčania sa majú načo tešiť: Na Vadaši pribudne parádny zážitkový bazén
4
Galéria

Štúrovské kúpalisko Vadaš bude opäť väčším lákadlom pre návštevníkov. Dôvodom je plánovaný nový zážitkový bazén.

Nový bazén na Vadaši v Štúrove

Kúpalisko Vadaš spolu s wellnesom v Štúrove privíta každoročne množstvo turistov. Aj preto sa ho prevádzkujúca firma snaží neustále posúvať vpred. Ako posledný sa doteraz rekonštruoval v roku 2018 plavecký bazén. Najnovšie má pribudnúť nový bazén s viacerými atrakciami.

„Vzhľadom na počet turistov, ktorí kúpalisko navštevujú hlavne v júli a auguste, aktuálna vodná plocha nepostačuje,“ uviedol na rokovaní mestského zastupiteľstva v Štúrove riaditeľ kúpaliska Endre Hogenbuch.

Množstvo vodných atrakcií

Nový bazén s vodnou plochou cca 1582 m2 bude situovaný za krytou plavárňou. V bazéne bude ostrovček, pod ktorým bude vyrovnávacia nádrž. Súčasťou bude viacero vodných atrakcií ako divoká voda o priemere 14 metrov, pomalá rieka, masážne hlavice, basketbalové ihriská a jedno ihrisko pre vodný volejbal. Bazén bude zospodu osvetlený, čo umožní nočné kúpanie.

„Očakávame, že tieto atrakcie veľmi zvýšia imidž medzi návštevníkmi kúpaliska,“ povedal Hogenbuch s tým, že na novom bazéne by mal byť založený marketing spoločnosti Vadaš, ktorá kúpalisko prevádzkuje.

Projektové práce začali podľa Hohenbucha už v roku 2018. Výstavba bazéna spolu s technickou miestnosťou má stáť 1,7 milióna eur. Súčasťou investície budú aj nové hygienické zariadenia a terénne úpravy, ktoré bazén prepoja s ďalšími bazénmi v areále kúpaliska.

Výstavba má prebehnúť v dvoch etapách. Tá prvá by mala byť ukončená v máji 2019. Po skončení letnej sezóny, v septembri, sa má začať s druhou etapou, ktorá by mala byť ukončená v máji 2020. Od júna 2020 by mal byť bazén v prevádzke.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Kúpalisko Vadaš v Štúrove
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM