Správy

Štrand a aj plaváreň žiadajú o podporu: Vyplňte pohľadnicu a pošlite odkaz premiérovi!

Pandémia narobila problémy aj správcom kúpalísk, akvaparkov a plavárni. Oneskorené otvorenie a nižší počet návštevníkov siahli aj na tržby týchto zariadení.

Ilustračný obrázok k článku Štrand a aj plaváreň žiadajú o podporu: Vyplňte pohľadnicu a pošlite odkaz premiérovi!
6
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Riaditeľ organizácie Novovital Nové Zámky Ľudovít Lebó sa prihovoril priaznivcom novozámockého kúpaliska Štrand a aj mestskej plavárne.

Upozornil na problémy, s ktorými sa aktuálne pre pandémiu musia popasovať. Ako informoval Ľudovít Lebó, aj napriek snahe sa zatiaľ nedočkali riešenia situácie, ktorú spôsobila pandémia. V spolupráci so Slovenskou asociáciou akvaparkov, kúpalísk a plavární (SAAKP) spustili projekt s názvom „Zachráňme kúpaliská“.

Pokles tržieb

„Celkovo, ak hodnotíme tri letné mesiace, členovia Slovenskej Asociácie Akvaparkov, Kúpalísk a Plavární (SAAKP) zaznamenali 30%-ný pokles tržieb a prepad návštevnosti až o 31%” informoval prezident SAAKP Gábor Somogyi.

„Keďže pán premiér povedal, jemu sú najbližší obyčajní ľudia tejto republiky, našim cieľom je, aby sme mobilizovali čo najviac našich zákazníkov, ale aj dodávateľov a zamestnancov (obyčajných ľudí), aby takýmto spôsobom prejavili solidaritu s prevádzkovateľmi rekreačného kúpeľníctva, ktorí predstavujú jednu z koronavírusom najviac postihnutých oblastí ekonomiky. Poprosím teda Vás, aby ste tejto našej iniciatíve získali vo svojich kruhoch čo najväčšiu podporu," informoval na sociálnej sieti Ľudovít Lebó, riaditeľ organizácie Novovital Nové Zámky.

Odkaz premiérovi

Preto pripravili pre návštevníkov pohľadnice. Tie nájdete na recepcii plavárne na Tureckej ulici v Nových Zámkoch.

„Na pohľadnicu môžete napísať Váš odkaz premiérovi pánovi Igorovi Matovičovi a tým podporiť Vaše obľúbené kúpalisko ŠTRAND a mestskú plaváreň. Pohľadnice môžete hodiť do pripravenej schránky a my ju doručíme za Vás na Úrad vlády pánovi premiérovi," dodal Ľudovít Lebó s tým, že do iniciatívy sa zapojili všetci členovia SAAKP.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Letná zábava na kúpalisku Štrand
6
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM