Rôzne Správy

Štát by mal vyplatiť rodinám obetí vlakového nešťastia po 50-tisíc eur

Štát by mal vyplatiť rodinám obetí vlakového nešťastia pri Nových Zámkoch po 50-tisíc eur. V pondelok o tom informovalo Ministerstvo dopravy (MD) SR, podľa ktorého už rezort pripravil na stredajšie (3. 7.) rokovanie vlády príslušný materiál.

Ilustračný obrázok k článku Štát by mal vyplatiť rodinám obetí vlakového nešťastia po 50-tisíc eur
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

„Je nám nesmierne ľúto toho, čo sa minulý štvrtok (27. 6.) stalo. Aj keď predbežné výsledky vyšetrovania ukazujú, že išlo o zlyhanie jednotlivca a nie technický alebo systémový nedostatok, rozhodli sme sa, že pozostalých po tomto nešťastí odškodníme,“ povedal minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD).

Minister už predložil tento návrh na stredajšie výjazdové rokovanie kabinetu, v ktorom sa vláda zaviaže vyplatiť najbližším rodinám finančné prostriedky v krátkom čase.

Ráž sa v pondelok bol spolu s generálnym riaditeľom ŽSR Alexandrom Sakom osobne pozrieť na priecestí pri Nových Zámkoch a skontrolovať jeho funkčnosť.

„Môžem skonštatovať, že technicky je priecestie v poriadku, svetelná signalizácia aj rampy fungujú bez akýchkoľvek problémov. Na priecestí je vymenená jedna rampa, ktorá sa poškodila pri nehode,“ zhodnotil minister.

Tragická dopravná nehoda sa stala na chránenom železničnom priecestí na Dvorskej ceste v Nových Zámkoch vo štvrtok krátko po 17.00 h. Pri zrážke vlaku s autobusom zomrelo sedem ľudí, zranených bolo najmenej päť ľudí.

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM