Marcel Mojžiš Rôzne

Stále viac a viac... Dunaj v Štúrove neustále stúpa, výška hladiny už atakuje 8 metrov

Dunaj naďalej stúpa pri Komárne, kde od polnoci stúpla hladina približne o 10 centimetrov na úroveň 882 centimetrov. Rieka stúpala počas noci aj v Štúrove. Ráno bola jej výška na úrovni 792 centimetrov. Pri Medveďove sa hladina Dunaja ustálila okolo úrovne 981 centimetrov.

Ilustračný obrázok k článku Stále viac a viac... Dunaj v Štúrove neustále stúpa, výška hladiny už atakuje 8 metrov
Zdroj: Webnoviny.sk

Hladina Dunaja v Bratislave naopak klesá. O 7.45 h dosiahla úroveň 935 centimetrov. Výška hladiny naďalej zodpovedá úrovni tretieho stupňa povodňovej aktivity.

Podľa údajov Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) Dunaj klesá aj v Devíne, kde hladina dosahuje výšku 868 centimetrov. Klesá aj rieka Morava po obci Vysoká pri Morave, kde je výška hladiny na úrovni 557 centimetrov.

Podľa SHMÚ naopak stúpla rieka Váh pri Kolárove, kde sa hladina od polnoci zvýšila približne o 10 centimetrov na úroveň 731 centimetrov čo zodpovedá druhému stupňu povodňovej aktivity. Pre juh okresu Nové Zámky a aj Komárno stále platí hydrologická výstraha tretieho stupňa pred povodňami a meteorológovia navyše varujú výstrahou prvého stupňa aj pred búrkami.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM