Anton Hrachovský Správy

Skončí titul Fotomodelka Európy v Andovciach? Vo finále sa predstaví aj krásna Veronika, ROZHOVOR

Medzi finalistkami súťaže Fotomodelka Európy - Slovakia 2019 je aj Veronika z okresu Nové Zámky. V jej prípade ide o prvú modelingovú skúsenosť.

Ilustračný obrázok k článku Skončí titul Fotomodelka Európy v Andovciach? Vo finále sa predstaví aj krásna Veronika, ROZHOVOR
6
Galéria
Zdroj: Veronika Lehotkaiová - archív

Fotomodelka Európy (Fotomodella d‘ Europa) je na Slovensku už niekoľký rok. Súťaž prezentuje súhru krásy, životného štýlu a zdravia. O titul zabojuje vo finále 21 slovenských krások. Dievčatá sa oficiálne predstavili na zámku vo Valticiach v rámci veľkolepej Enii-nails gala show. Počas módnej prehliadky sa finalistky predviedli v plavkách od Nely Slovákovej a tiež v spoločenských a svadobných šátách zo salónu Svatka.

Vo finále Veronika z Andoviec

Medzi finalistkami sa ocitla aj Veronika Lehotkaiová z Andoviec v okrese Nové Zámky. Veronika má 23 rokov, má ukončené bakalárske štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave a prevádzkuje online webshop s dámskym oblečením a plavkami.

Býva striedavo v Andovciach a v Nemecku, kde hrá jej partner hokej. Pred veľkým októbrovým finále súťaže Fotomodelka Európy sme sa s Veronikou porozprávali.

Čo vás motivovalo prihlásiť sa do tejto súťaže?

Pravdepodobne to bude vášeň pre fotky. Pre mňa je to forma umenia, ktorou viem vyjadriť rôzne pocity. Najkrajšia fotka je tá, ktorá aj rozpráva. A aj to sa človek môže naučiť v takejto súťaži. Rôzni fotografi majú rôzne štýly, spôsoby a ja ako fotený objekt to musím vedieť vyjadriť.

Aká bola reakcia, keď ste v súťaži Fotomodelka Európy – Slovakia postúpili do finále?

Samozrejme, bola to príjemná správa. Tešila som sa na novú výzvu v živote.

Čo vám zatiaľ súťaž dala, čo ste sa naučili? Čo vám naopak zobrala?

Ako každá iná práca, aj táto si vyžaduje disciplínu a profesionalitu, ktorú sa musíte naučiť. Myslím si, že presne v takýchto súťažiach sa dokážete priblížiť k tomu ako modelka môže reálne fungovať. Celý tím Fotomodelky Európy vám to vie načrtnúť a pripraviť vás na štart. Takže môžete jedine len získať.

Máte už nejaké skúsenosti s podobnými súťažami?

Zatiaľ nemám žiadne iné skúsenosti. Toto je môj prvý pokus.

Aká je príprava na finále?

Finále bude mať viaceré choreografie, kde bude možnosť ukázať sa pre každú jednu z nás. Všetky choreografie sme sa samozrejme poctivo naučili a pripravili sme sa na to. A však najdôležitejšie je v závere si to na pódiu na plno užiť.

Mali ste už možnosť spoznať svoje súperky lepšie?

Áno, samozrejme. Zúčastnili sme sa mnoho spoločných fotení a sústredení počas celej súťaže. Musím povedať, že sme jedna skvelá partia. Užili sme si to spolu a na pódiu nebudeme stáť len ako súperky ale hlavne ako kamarátky, ktoré si vzájomne držia silno palce.

Ako vníma doterajšie úspechy vaše okolie?

Moje blízke okolie ma samozrejme podporuje vo všetkom, čo mi vytvára úsmev na tvári.

Aká bola cesta za modelingom?

Myslím si, že žiadna cesta v živote, ktorá stojí za to nie je jednoduchá. Moju cestu v tomto smere však vnímam ešte na úplnom začiatku.

Máte nejaké vzory medzi modelkami?

Priznám sa, že žiadna konkrétna modelka mi nie je vzorom. Nerada sa na niekoho upínam, potom by som mala pocit, že sa chcem na ňu podobať. Skôr ma vie inšpirovať pekná fotka a energia, ktorá z nej vyžaruje. Ale samozrejme, všetky modelky, ktoré to niekam dotiahli sú veľkou inšpiráciou, určite to nemali jednoduché.

V oblasti fotografovania resp. pózovania, aké prostredie máte najradšej?

Úple všetky. Každé jedno fotenie má to svoje čaro. A čím zvláštnejšie prostredie je, tým krajšie a hlavne nezabudnuteľné spomienky máte. Príjemným vám to ale robí hlavne ten celý tím, ktorý vytvára fotky, všetci sú tam veľmi dôležití.

Ako trávite najradšej čas, ak sa práve nevenujete modelingu?

Môj čas hlavne venujem práci. Mám online shop s dámskym oblečením a plavkami. Spojila som svoju vášeň k móde a fotkám. Takže moja práca je aj mojou záľubou. Vo voľnom čase sa najradšej venujem športu. Určite vás mojím výberom obľúbeného športu prekvapím, ale box má svoje značné miesto v mojom živote. Ukazuje mi, že hocikedy môžem padnúť na svoje úplne dno, ale dokážem sa z neho dostať a prekonať sa. Taký je predsa celý život.

Zábery krásnej Veroniky z Andoviec si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Ak by ste chceli mladú Andovčanku s číslom F6 podporiť, pokyny pre hlasovanie o najsympatickejšiu fotomodelku ročníka 2019 nájdete TU.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Veronika Lehotkaiová vo finále súťaže Fotomodelka Európy 2019
6
Galéria
Zdroj: Veronika Lehotkaiová - archív
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM