Anton Hrachovský Samospráva

Rekonštrukcia haly v Zámkoch je hotová: Športovci dostali novú palubovku a osvetlenie

Športovci v Nových Zámkoch môžu už niekoľko dní využívať vynovenú halu. Ocenia hlavne bezpečnejšiu a modernú palubovku aj s osvetlením.

Zdroj: Dnes24.sk

Športová hala Milénium v Nových Zámkoch dostala konečne nové osvetlenie a palubovku. Behanie po novom povrchu ocenia hlavne hádzanári a futsalisti. Hala, ktorú využívajú viaceré mestské športové kluby, je určená na všestranné športové a kultúrno-spoločenské využitie. V prevádzke je denne, počas sezóny sa v nej odohrávajú aj majstrovské zápasy v hádzanej či futsale.

Prvou zaťažkávacou skúškou novej palubovky a osvetlenia bol víkendový Štart Cup 2019, na ktorom sa v Miléniu predstavilo šesť tímov z troch krajín.

Podľa šéfa Novovitalu Ľudovíta Lebóa bola výmena osvetlenia nutná aj z hľadiska fungovania športových klubov a má priniesť značnú úsporu energií. Na rekonštrukciu vyčlenila radnica ešte v decembri 2018 niečo cez 150-tisíc eur.

Osvetlenie na TV prenosy

Dodávateľom nového osvetlenia je novozámocká firma AMI spol. s r.o., ktorá podľa šéfa Novovitalu predložila najlepšiu cenovú ponuku. „Ide o LED technológiu s inteligentným riadením, čiže dá sa ovládať z pultu i cez mobil. K dispozícii máme viacero úrovní osvetlenia, regulovať ho môžeme od 0 do 100 percent. Nastavené máme rôzne režimy, či už ide o údržbu alebo napríklad tréning. Využiť môžeme aj viacero svetelných efektov,“ vysvetlil nám počas hádzanárskeho turnaja Ľudovít Lebó, šéf Novovitalu – mestskej spoločnosti, ktorá halu prevádzkuje.

Svietivosť v strede palubovky a po celej hracej ploche je vyše 1500 luxov. „Je to vyhovujúce aj pre televízne prenosy v HD kvalite,“ dodal Ľudovít Lebó.

Moderná a certifikovaná palubovka

Výrobcom palubovky je spoločnosť z Maďarska „Ide o PVC palubovku používanú na viacerých športoviskách, ako v Európe, tak aj vo svete. Jej hrúbka je 10 milimetrov, ide o vyššiu, premium kvalitu. Je to kompletný športový systém, pod palubovkou je dvojvrstvová odpružená drevená podlaha. Nová palubovka je certifikovaná na všetky športové činnosti na vrcholovej úrovni. Dajú sa tu hrať aj medzinárodné zápasy, tie sú však limitované veľkosťou hracej plochy,“ dodal Ľudovít Lebó.

Vymenený bol aj zadný mantinel oproti hlavnej tribúne, ktorý bol pôvodne reklamnou plochou. Novej plochy sa dočkali aj priestory okolo striedačiek a hlásateľského miesta, kde bola donedávna betónová podlaha. Pod strechou vznikol pás, na ktorom je vyobrazená časť histórie novozámockej hádzanej a futsalu.

Výmena osvetlenia a palubovky by nemali byť jedinými zmenami v hale. V prípade podpory zo strany poslancov má prísť v roku 2020 výraznejšia investícia do celého objektu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Rekonštrukcia haly Milénium v Nových Zámkoch je hotová
3
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM