Viktória Botošová Správy

Referendum v Novozámockom okrese: TOP 3 obcí s najvyššou a najnižšou účasťou!

Referendový víkend je za nami, je čas na zopár postrehov z nášho okresu. V ktorej obci brali jej obyvatelia všeľudové hlasovanie o rodine najvážnejšie a v ktorej bol najväčší podiel tých, ktorí plebiscit odignorovali?

Ilustračný obrázok k článku Referendum v Novozámockom okrese: TOP 3 obcí s najvyššou a najnižšou účasťou!
Zdroj: TASR

Začnime trojicou obcí, v ktorých si svoje občianske právo uplatnilo podielovo najviac obyvateľov. Až 53.35 % tých, ktorí sa na referende mohli zúčastniť, tak aj urobili v dedinke Kmeťovo. Len o niečo menej ľudí prišlo odhlasovať v obci Vlkas, 49.06 %.Prvú trojicu uzatvára Dolný Ohaj so 40.19 % percentnou účasťou.

Naopak, najmenší podiel hlasujúcich obyvateľov zaznamenali v Tvrdošovciach, len 5,7 %. Ak do úvahy berieme všetky obce, nasleduje Strekov s 6,06% účasťou. Trojicu s najnižšou účasťou tvorí Ľubá s 6.19%

Na celom Slovensku prišlo v referende odhlasovať 944 674 ľudí a účasť tak dosiahla iba 21,41%. Podmienkou na to, aby bolo platné, bola účasť nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov a prijatie rozhodnutia nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda. Referendum sa tak stalo neplatné.

Čítajte tiež:

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM