Anton Hrachovský Správy

Rátajte s tým vopred, nastane to už o niekoľko hodín: Časť Zámkov sa na desiatky minút ponorí do tmy!

Novozámčania, zbystrite pozornosť. V časti nášho mesta zavládne tma, na akú nie sme bežne zvyknutí. Všetko nastane už počas tohto víkendu.

Ilustračný obrázok k článku Rátajte s tým vopred, nastane to už o niekoľko hodín: Časť Zámkov sa na desiatky minút ponorí do tmy!
Foto: Viktória Botošová

V sobotu sa po roku časť Nových Zámkov opäť ponorí na šesťdesiat minút do tmy. „Od 20:30 do 21:30 bude vypnuté verejné osvetlenie v centre mesta. Zhasne osvetlenie na Námestí františkánov, budove mestského úradu aj reflektory okolo historických pamiatok,“ uvádza sa na webovej stránke mesta Nové Zámky.

„Historické objekty a umelecké diela zostanú potme až do rána. Zostávajúca časť mesta sa však po hodine o 21.30 opäť rozsvieti – najmä s ohľadom na bezpečnosť ľudí pohybujúcich sa po uliciach," upresňuje web mesta.

Nové Zámky tak podporia celosvetovú ekologickú akciu Hodina Zeme. Cieľom projektu je upozorniť na existenciu problémov ako je globálne otepľovanie, klimatické zmeny či znečisťovanie našej planéty. Zo svetových pamiatok zhasne napríklad aj Eiffelova veža v Paríži, pyramídy v Gize či londýnsky Big Ben.

Čítajte tiež:
Víkend sa blíži a ani vy sa nemusíte nudiť: Výber chystaných podujatí, ktoré vám odporúčame zažiť

Blíži sa výročie príchodu bagrov na Zúgov: Aktivisti chystajú akciu priamo na mieste

Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM