Anton Hrachovský Hokej

Príprava pred Tipsport ligou pokračuje: Zámky skrížili hokejky so Žilinou

Príprava hokejového nováčika Tipsport ligy HC Nové Zámky je v plnom prúde. Tentoraz zabojovali Zámčania na ľade Žiliny.

Ilustračný obrázok k článku Príprava pred Tipsport ligou pokračuje: Zámky skrížili hokejky so Žilinou

V utorkovom prípravnom zápase podľahli hokejisti tipsportligového nováčika HC Nové Zámky na ľade Žiliny 2:3 po samostatných nájazdoch.

Gólovo sa presadili predsezónne posily – ako prvý rozvlnil žilinskú sieť mladý obranca Patrik Maier, desať minút pred koncom riadnej hracej doby vyrovnával ďalší obranca – tentoraz Fredrik Sandgren. Keďže predĺženie sa nehralo, o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší domáci hráči Žiliny – až v ôsmej sérii rozhodol domáci útočník Emil Švec. Z hráčov Nových Zámkov bol v rozstrele úspešný iba Tomáš Török.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Nové Zámky 3:2 pp a sn (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. Handlovský, 11. Stupka, rozh. nájazd Švec – 12. Maier, 50. Sandgren

Zostava HC Nové Zámky: Škorvánek (Borároš) – Maier, Cardwell, Sandgrén, Čížek, Ďurčo, Chovan, Ficel, Kečkéš – Semorád, Brabenec, Török – Fábry, Hudec, Hvíla – Čaládi, Kytnár, Uhnák – Korýtko, Šimun, Tábi.

Môže vás zaujímať:

Novozámocký hokejista Andrej Sucharda: V šatni sa zišla kvalita aj charakter

Ohlasy po prvom prípravnom zápase: Ako ho zhodnotili brankár Šimko a tréner Chudý?