Viktória Botošová Rôzne

Primátor Zámkov poodhalil zákulisie svojej domácnosti: Vianočné dobroty nebudú chýbať ani u nich doma

Vianočné sviatky sú tu a v domácnostiach to začína rozvoniavať medovníčkami, kapustnicou a vyprážaným kaprom. Nás zaujímalo, ako strávi tieto sviatky primátor Nových Zámkov Otokar Klein.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Zámkov poodhalil zákulisie svojej domácnosti: Vianočné dobroty nebudú chýbať ani u nich doma
Foto: Viktória Botošová

Doma sa držia tradícií. „My doma sa držíme tradícií, ktoré sme si priniesli z domu od svojich rodičov a starých rodičov,“ hovorí primátor. Bežné vianočné dobroty nebudú chýbať ani na štedrovečernom stole primátora. „Určite štedrovečerný kapor by nemal chýbať, zemiakový šalát a šošovicová polievka,“ povedal o tradičnej sviatočnej večeri.

Dôležitejšie ako dobré jedlo je však niečo celkom iné. „Najdôležitejšie je, že rodina bude spolu po kope,“ hovorí Klein a ako dodáva Vianoce strávi v rodinnom kruhu doma.

Zajtra sa na Hlavnom námestí bude variť vianočná kapustnica. Tá bude námestím rozvoniavať od 11:00 – 15:00 hodiny. Priateľské stretnutie pri kapustnici je určené sociálne slabším a opusteným občanom, aby v tejto sviatočnej atmosfére aspoň na chvíľku zabudli na každodenné starosti.

Myslieť treba na blízkych aj mimo rodiny. „Myšlienka vychádza zo sviatočného obdobia, ktoré nás čaká. Myslím si, že je to jeden z najkrajších a najdôležitejších sviatkov roka, keď myslíme jeden na druhého, nielen v rámci rodiny. Mesto by práve aj takouto formou malo myslieť na svojich obyvateľov, ale hlavne na tých, ktorí to najviac potrebujú. Práve pre nich bola táto myšlienka pripravovaná, takže verím že aspoň takouto drobnosťou, alebo formou pocitu spolupatričnosti im ju budeme vedieť vyjadriť,“ dodal Klein.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM