Správy

Pribudnú pracovné príležitosti: Neďaleko Zámkov má vyrásť nový priemyselný park

Lokalita na vznik nového štátneho priemyselného parku Šurany bola vybraná vzhľadom na predbežný záujem investorov o investície na západe Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Pribudnú pracovné príležitosti: Neďaleko Zámkov má vyrásť nový priemyselný park
Zdroj: TASR/František Iván

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR už o možných investíciách v tomto priemyselnom parku rokuje, bližšie informácie však v súčasnosti nemôže zverejniť, informoval TASR rezort hospodárstva. Vláda v stredu (8. 6.) schválila pre „Šurany Industrial Park“ návrh na vydanie osvedčenia o významnej investícii.

Dobrá infraštruktúra

„Lokalita Šurian bola vybraná najmä s ohľadom na predbežný záujem niektorých investorov o investície na západe Slovenska s dobrou koľajovou infraštruktúrou a vhodnými možnosťami energetického napojenia na elektrickú sieť v SR,“ uviedlo MH.

Celková výmera vlastného priemyselného parku v Šuranoch by mala byť približne 375 hektárov (ha), i keď v osvedčení o významnej investícii, ktoré schválila vláda SR, je uvádzaná výmera 476 ha. V nej je však zarátaná aj plocha na uvažovanú technickú infraštruktúru.

Prečítajte si tiež

Aká je nezamestnanosť?

Okres Nové Zámky nepatrí k regiónom s najvyššou nezamestnanosťou a aktuálne je s 5,21 % nezamestnaných pod priemerom SR. Rezort hospodárstva však dodal, že nezabúda ani na regióny s vyššou nezamestnanosťou.

„Ministerstvo hospodárstva SR, samozrejme, plánuje pokračovať v stratégii budovania priemyselných parkov na kľúč a v najbližšej budúcnosti predstaví reálny zámer vybudovania takéhoto nového parku aj na východe Slovenska,“ uviedlo ministerstvo.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM