Anton Hrachovský Krimi

Pri Tvrdošovciach havaroval opitý vodič: Pri nehode sa zranili aj ďalší ľudia, FOTO

Znova sa ukázalo, že alkohol u vodiča motorového vozidla nie je na mieste. Pri nehode v okrese Nové Zámky sa zranil samotný vodič ale i jeho spolujazdci.

Ilustračný obrázok k článku Pri Tvrdošovciach havaroval opitý vodič: Pri nehode sa zranili aj ďalší ľudia, FOTO
3
Galéria

Polícia začala trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví, ku ktorému došlo 11. marca 2019 v čase o 00:10 na ceste od križovatky I/75 – II/580 a obcou Tvrdošovce v okrese Nové Zámky. Podľa policajných informácií zišiel 49-ročný vodič vozidla Opel Vectra s vozidlom z cesty a narazil do valu priekopy.

Nehoda v okrese Nové Zámky

„K dopravnej nehode došlo tak, že vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla, ako aj stavu a povahe vozovky v dôsledku čoho po prejdení ľavotočivej zákruty dostal s vozidlom šmyk a prešiel do protismeru. Následne vyšiel za vozovku vpravo, kde s vozidlom narazil do valu priekopy, následkom čoho sa vozidlo dostalo do rotácie a po niekoľkých prevráteniach ostalo stáť na ľavom boku,“ ozrejmila policajná hovorkyňa z Nitry Renáta Čuháková.

„Vodič bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,90 promile. Pri dopravnej nehode utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia 6 až 8 týždňov,“ informovala policajná hovorkyňa a zároveň dodala, že spolu s vodičom utrpeli zranenia ďalšie dve osoby, ktoré sa vo vozidle nachádzali. Škoda spôsobená na vozidle bola vyčíslená na sumu 2-tisíc eur.

„Za uvedený trestný čin, hrozí v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ dodala na záver Čuháková.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Opitý vodič havaroval v okrese Nové Zámky. Pri nehode sa zranili aj ďalší ľudia
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM