Krimi

ZÁCHRANA 61-ročného muža v poslednej chvíli: Nechcel odísť z horiaceho domu, hrozil VÝBUCH

Policajti zachránili muža z horiaceho domu na poslednú chvíľu. Podľa svedkov sa tam nachádzala aj plynová fľaša, ktorá mohla vybuchnúť.

Ilustračný obrázok k článku ZÁCHRANA 61-ročného muža v poslednej chvíli: Nechcel odísť z horiaceho domu, hrozil VÝBUCH
Zdroj: HaZZ

„Policajti z Obvodného oddelenia PZ Bátorové Kosihy boli počas nočnej služby vyslaní na preverenie oznámenia na Vinohradnícku ulicu do obce Gbelce (okres Nové Zámky, pozn. redakcie) . Na uvedenej adrese horel dom, v ktorom sa mala nachádzať jedna staršia osoba,“ informuje polícia.

Museli ho vytiahnuť

Policajti po príchode na miesto okamžite vystúpili z auta a vbehli na pozemok rodinného domu.

61-ročného muža uvideli v husto zadymenom dome. Bol na chodbe v blízkosti vchodových dverí. Policajti ho museli vytiahnuť von.

Muž bol značne dezorientovaný nakoľko sa nadýchal splodín dymu. S policajtmi odmietal spolupracovať, držal sa rukami zábradlia a odmietal opustiť svoje obydlie," opisuje polícia.

Prečítajte si tiež

Hrozil výbuch

Podľa svedkov sa však v dome mala nachádzať plynová fľaša, ktorá mohla vybuchnúť. Muža museli okamžite preniesť do bezpečia a do bezpečnej vzdialenosti poslali aj svedkov.

Policajti na mieste zostali, až kým neprišli príslušníci hasičského a záchranného zboru, ktorých informovali o situácii.

„Majiteľ sa policajtom priznal, že do kachieľ priložil toľko dreva, že sa nedali zatvoriť dvierka a vypadol mu kus horiaceho dreva rovno na podlahu. Následne sa vznietila celá kuchyňa. Je len veľkým šťastím, že sa pri požiari nikomu nič nestalo,“ dodáva Polícia SR – Nitriansky kraj.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

POLICAJTI Z BÁTOROVÝCH KOSÍH ZACHRÁNILI MUŽA Z HORIACEHO DOMU 🔥🏠 Policajti z Obvodného oddelenia PZ Bátorové Kosihy...

Posted by Polícia SR - Nitriansky kraj on Thursday, January 19, 2023
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM